Mini příběhy pro Tumblr: J.O.H.N.

Podobně jako hned první, S.H.E.R.L.O.C.K., i tohle je óda na jméno. Jo, když je jeden zamilovaný… 🙂

SLASH

J.O.H.N.

(16.)

Říká to častěji, než by bylo třeba.

Ne, to je špatně. Když jde o vyslovování jména, neexistuje vlastně nějaké „třeba“. Můžete jej říct, zazpívat, nebo šeptat ho tak často, jak se vám sakra zachce. Ale většina z nás? Vyslovujeme jména zřídka; většina z nás prostě začne mluvit. „Ano, dal bych si čaj,“ nebo „Tak pojďme.“

V tomhle případě, jako v mnoha ostatních, je Sherlock jiný.

„Johne,“ zamumlá do ospalého ranního světla, „za hodinu musíme být ve Scotland Yardu.“ To, že první slovo, které vysloví, je manželovo jméno, není vědomé rozhodnutí. Ale stejně to udělá, zatímco jeho dlouhá ruka, díky které budou mít velké zpoždění, sklouzne okolo vyhřátého pasu.

„Johne, budeš muset zajít do Camberwellu pro ty klíče, ano?“ Nedej Bože, když někdo zaváhá při odpovědi, zatímco žvýká svůj toust. Najednou je pak místnost zasypaná: „Johne? Johne, slyšel jsi mě, Johne?“ Jelikož jeho miláček sedí u stolu přímo naproti němu, výsledná odpověď je ano, často doprovázená lyrickým proudem nadávek.

„Podívej se na mě, Johne,“ říká Sherlock, i když jsou jedinými dvěma lidmi v místnosti, i když tu očividně není nikdo další, ke komu by mohl mluvit nebo komu právě teď dluží nejhlubší omluvu. Někdy to je jeho omluva, tiché vydechnutí jména, jednou, dvakrát, třikrát, pak vezme do své velké dlaně tu vystrčenou bradu, a přitáhne malého muže blízko k dlouhému a kajícímu se polibku.

„Tohle je doktor John Watson,“ říká téměř samolibě, ať už jej představuje novému baristovi nebo starému advokátovi, zvídavému dítěti nebo sousedovi, který se právě přistěhoval naproti přes ulici.

Před sexem, během milování, po upoceném šukání, uprostřed vyšetřování, pronásledování, když stojí frontu na kafe, když jsou v davu, sami, nebo mezi přáteli, Sherlock to vyslovuje a vyslovuje, celý den jej vyslovuje.

A pak, konečně, když leží vyčerpaní v posteli, po dalším dnu, kdy hravě zvítězili nad zlem, Sherlock si přitáhne k ústům ruku, která byla zlehka přitisklá k jeho břiše, a zamumlá do tmy: „Dobrou noc, Johne.“

**

Atlin Merrick, J.O.H.N.

Reklamy

2 komentáře Přidejte váš

  1. Leylon napsal:

    pri TOMTO nie je žiadny komentár? To si snáď robíš prdel? Je to úžasne sladké, láska zobraná z trochu iného pohľadu. Vyčarilo mi to na tvári úsmev a v srdci teplo. Ďakujem 🙂

    1. miamam napsal:

      Nj, někdy se to tak sejde, že to nesedne právě příchozím čtenářům… 😛 Děkuji 😉 ♥

Necháte mi komentář?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s