Třikrát Sherlock AU – potřetí jako crossover, fantasy

Jak jsem předeslala, třetí dílek čtenářskýho AU deníku (lol) bude opět fantasy… A opět nedopsaná.

ALE!

Naštěstí není „ukončená“ v nějakém dost nevhodném momentě, takže i tak si zaslouží číst.

Chameleon

Autorem (-kou?) téhle povídky je Velvet Mace, a přestože vydává i na AO3, povídka Chameleon, o které chci napsat, vyšla na livejournal.com. (Ach jo. Číst na LJ je děsivě náročné, nepřehledné, hmpf.)

Chameleon je crossover Sherlocka a „Sentinelu“ – kdo ví, co to je, tak dostává malé, bezvýznamné plus :D. Já žádný Sentinel neznám, takže mi to přijde celé jako velmi svěží fantasy povídka. Děj se odehrává v budoucnosti, kdy krom společnosti obyčejných lidí, jsou mezi námi i „Guides“ a „Sentinels“, něco jako „Vůdce“ a „Strážce“.

Sentinels jsou ti dominantní, ať už si pod tím výrazem představíte cokoliv; má všechny smysly velmi citlivé a tak je to něco jako super-policista, kdežto Guides jsou jejich pomocná ruka, submisivní ve všech ohledech; jejich předností je uklidňovat, vést sentinely, často mohou ovládat jejich emoce a jejich psychický stav. Aby jedni i druzí umocnili své schopnosti, prochází jistým rituálem splynutí – a protože je stále méně ženských Guides, vznikají i homosexuální páry. Sentinelů je ale pořád několikanásobně více než Guides, takže hon na Guides je velmi důmyslný.

Jako Sentinel nebo Guide se jeden musí narodit a Watsonovi jsou rodina, kde je výskyt Sentinelů/ Guideů velmi častý. Dost pravěpodobně bude jeden ze sourozenců Watsonových jedním nebo druhým.

Jak se u Harriet ukáže, ona bude Sentinelem. Moc se na to těší, ale John to upřímně nechápe – všichni vědí, že bude několik let zavřená a bude se učit různým dovednostem (vč. toho, jak ovládat svoje smysly…). A až se všechno naučí, bude mezi ostatními Sentinely, plnit příkazy ostatních a bude žít život takový, jaký jí nadiktuje společnost…

John chce naopak žít svůj život tak, jak on bude chtít…

Což půjde asi velmi těžce, když zjistí, že on sám bude Guide, takže se to snaží skrývat.

Jak Sentinels tak Guides mají svého …hm, jakoby patrona, nějakého tvora (často zvíře), které je doprovází. John má chameleona, a tak, jak se umí chovat samo zvíře, se dokáže chovat i on, takže do dospělosti víceméně proplouvá životem, naučí se ovládat své pocity (i pocity ostatních, víceméně), takže se stane vysněným lékařem a je i schopný pracovat v nemocnici, která pečuje hlavně o Sentinely.

Až do doby, než se začnou šířit zvěsti o jistém fantomovi, který mate všechny Sentinely a který jim několik let uniká.

Na fantoma, takže i na Johna, je vyhlášen lov – a kdo by ho dokázal najít a polapit rychleji, než sentinel Sherlock???

Sakra. Četla jsem to v době, kdy jsem teprve začala uvažovat o tomhle čtenářském AU triptychu a teď, jak tenhle článek píšu, se mi vybavilo tolik detailů, že to jdu číst znovu!! woohooo!!! 😀 Uf. Prostě je to naprosto parádní povídka, napínavé scény jsou naprosto skvěle napsané, takže vážně vážně hodně napínavé!! A jiný typ scén, rituál splynutí… No… O:) Prostě je to celé naprosto výborné ;-).

 

a fakta:

Název: Chameleon

Autor: Velvet Mace

Počet uveřejněných kapitol: prolog +14

Počet slov: 80 K+

Rating: T (R)

Odkaz: Livejournal.com

Ukázka:

The group started to queue up to go inside, with the Consultant standing just to the side of the door, watching each of them. John couldn’t help but stare back. He was … oddly fascinating. His hair was slicked back in a way that practically screamed “douche”, his prominent cheekbones made him look a bit like an alien, and it seemed a minor miracle that his long skinny neck could actually keep his head propped up. And yet, somehow the man made it work for him — he was easy on the eyes. In fact, he was downright hypnotic. Mostly because of all the little fleeting expressions, this man was just full of them. What did that small tense smirk mean? Was he scanning the group as they passed him? Oh, my, the look on his face when confronted by Dr. Chamber’s ghastly lipstick!

Look at him, he’s forming little opinions of everyone, John thought. Wonder what he’ll think of me?

No, actually, John quickly revised. No, I really, really don’t. What the devil’s gotten into me? Between last night’s close call and Harry’s poking so close to the truth, he felt uncomfortably exposed. Do I really want to be caught that badly?

As John filed past the Efficiency Consultant, he ducked his head and scratched his brow as a means of hiding his face without being obvious about it. Just to be extra sure, he projected ordinariness hard. Sure enough, the man’s eyes seemed to glaze just a tad and then slid off to the next person. Magic charm. Sarah really didn’t have to worry about him giving the man the wrong ideas about the department’s needs. John was just going to sit in a corner and be the smallest, mousiest man he was capable of being. He’d get through this bizarre session and back to his life. If it was a set up from the Tower, they were simply going to go home empty handed, the way they had all those times before.

John pried his eyes away from the oblivious consultant and looked around the room in time to see the last chair (on the far side of the table) being taken. He snorted a little with annoyance, then found himself a spot against the wall to stand. Great, now he’d be bored, stressed, and uncomfortable for the half hour. Nothing to do for it. He put his hands in his jacket pockets and attempted to relax.

fanart by Reapersun: odkaz

 

Reklamy

3 komentáře Přidejte váš

 1. Elis napsal:

  Nevím co, ale něco o tomhle příběhu mě nutí si to hned jít přečíst 😀 co bych bez tvých návrhů dělala?
  Je ten příběh už dokončený, nebo ještě ne?

  1. miamam napsal:

   Ne, bohužel je to stále ve stavu, v jakém jsem to tehdy opustila 😦 a podle šuškandy na tumbleru to tak zatím asi zůstane.

   1. Elis napsal:

    achjo… to je velká škoda 😦 už jsem to začala číst a zatím je to úžasný. Doufám, že se to ještě rozpohybuje :/

Necháte mi komentář?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s