První setkání: Horká polévka

Atlin umí být i jemná a něžná, když chce (viz většina Mini příběhů pro Tumblr 😉 ). Tohle První setkání je toho důkazem. (A přijdou i dalšííí!)


 

Horká polévka

(1.)

 

Sherlockovy ponožky byly mokré už před svítáním. Je si celkem jistý, že si o zábradlí mola zlomil palec u nohy. Je mu neuvěřitelná zima.

Ale stálo to za to, protože jim to nandal. Ukázal jim to tak, že jim všechno ukázal. Přišel na místo činu a viděl, co všichni přehlédli, a je jedno, že to trvalo celý den, je jedno, že nikdo ani nepoděkoval. To, na čem záleží, je, že jim to zase ukázal a teď snad možná i zavolají předtím, než bude místo činu tak zničené, že –

„Houbovou.“

Sherlock přestane přemýšlet nad horkými polévkami stojícími v řadě na polici jednoho bistra a podívá se na malého muže vedle sebe. Doktor. Voják. Žije sám. Nezadaný. Nezaměstnaný.

Sherlock se chystá udělat to, co se od něj čeká: mírně pokývnout hlavou a otočit se stranou, ale ten malý muž udělá něco, co se od něj nečeká: vyjme jeden malý kelímek s polévkou a vloží ho do Sherlockových chvějících se rukou.

„Nejtepleji je v tom rohu úplně vzadu.“

Sherlock už hltá houbovou polévku a ani si to neuvědomuje. A taky má namířeno do vzdáleného rohu, na malého muže už zapomněl, protože jeho zuby najednou drkotají a nemůže to zastavit.

Položí polévku na stůl a zírá na ni, protože se snaží vybavit si něco, co zapomněl. Chtěl –

Zase ten malý muž, drží v ruce plastový příbor. Proč to dělá?

„Ty mokré boty si sundejte co nejdřív, rychleji se zahřejete.“

Sherlock sleduje, jak ten muž přikývne, rychlé trhnutí hlavou, a pak se nemotorně otočí zády, jeho hůl překáží ženě, která se snaží protlačit kolem.

Sherlock počítá kroky toho malého muže. Jeden, dva, tři, skoro udělá čtvrtý, než si Sherlock uvědomí, že chtěl něco říct, něco, co ještě dnes neslyšel, možná děkuji –

„Jak poznám, že mám zlomený palec u nohy?“

Kulhající muž s klidnýma očima se otočí zpět, pohled namířený dolů, je tak nenucený při pomoci ostatním, a teď tak ztracený, protože nemá, komu by pomáhal, a pak v tom přesvíceném bistru opatrně poklekne na jedno koleno a řekne: „Jmenuju se John. Jak je to dlouho, co ses zranil? Můžu sundat tu ponožku? Ah, tohle je krapet nedobrý. Bolí -“

„Au!“

Bolí to. Bolelo to. Ale nakonec to zvládli.

Ale nejdřív tu byla jedna polévka. Jedna půjčená hůl. Jeden případ. Pak dva.

Občas John přemýšlí, co by se stalo, kdyby se toho dne nestavil pro kafe. Kdyby neviděl cizince, který se chvěje. Kdyby zůstal zticha, jak se ho malý hlásek v hlavě snažil donutit.

Ano, občas John přemýšlí, co kdyby…

 

**

Atlin Merrick, The Day They Met: Hot Soup

**

ostatní První setkání

DALŠÍ

Reklamy

10 komentářů Přidejte váš

 1. PharLap napsal:

  Tolik lasky v obycejne polevce… Nadherna hrejiva oddechovka k ukraceni podzimniho veceru. Vice jsme si snad ani nemohli prat… Dekuju moc

 2. mimi napsal:

  osudové stretnutie pri hibovej polievke….uzimený, zranený Sherlock a osamelý, zranený John….to si proste koledovalo o zoznámenie……jemné, nežné, láskavé…..díky

 3. kamivon napsal:

  Ááách 🙂 to je tak krásný a stejně hřejivý, jako ta polévka
  díky

 4. Katy napsal:

  krásné 🙂 tyhlety jednorázovky mi vždycky zanechají úsměv na rtech 🙂

 5. katka napsal:

  jsem přímo nadšená děkuji

 6. helsl napsal:

  Je moc dobře, že se stavil, viděl a nezůstal zticha. Dobře pro oba, než se do toho vloží Máňa. Tak si to užijme, dokud můžeme!

 7. Liss napsal:

  Takové seznámení zahřeje víc než houbová polévka. A John by neměl přemýšlet nad tím, co by kdyby, hlavní je přece to, že se s Sherlockem setkal a jsou spolu. Na tom jediném záleží 🙂

 8. Gabriela Watson napsal:

  To bylo… nemám slov!!! Láskyplné… nenucené… a ta pomoc. Kéž by to takhle bylo i ve skutečném světě! Nebo možná někde je, ne?
  Děkuji za úsměv. Tvá Sal.

 9. Leylon napsal:

  ach, toto bolo tak príjemné a sladké… skutočne zahreje u srdiečka. Až mám chuť si ísť zohriať polievku 😀

 10. tes napsal:

  Ah, to je tak krásné. To po ránu úplně zahřeje u srdíčka děkuji za to rozplývám se :-*

Necháte mi komentář?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.