Povídky z tumblr: Když detektiv spí

K téhle autorce se vrátím  ještě jednou (minimálně :P). Píše tak kouzelné, něžné, fluff věci, že mě to čtení neskutečně pohladí. Třeba se vám taky zalíbí. 🙂

Když detektiv spí

 

Sherlock občas neúmyslně usne na gauči, když jeho původním plánem bylo přemýšlení.

Když si toho John všimne poprvé, myslí si, že  je to jaksi roztomilé, ale není to jeho věc, takže ho tam prostě tak nechá a jde nahoru do postele. Po nějaké době, kdy spolu bydlí, John začne Sherlocka přikrývat: deku obalí kolem něj, jen jemně, aby se nevzbudil.

Když začne John myslet na to, že je tu něco víc, něco hlubšího, příležitostně postává opodál a pozoruje Sherlocka, jak se zavrtává do polštářů. Přemýšlí, co by se stalo, kdyby tu přikrývku přitáhl nahoru a kolem jeho ramen, kdyby se sklonil a políbil jej na čelo. Vzbudil by se? Zlobil by se? Nebo by se na Johna podíval a s rozespalým úsměvem by mu polibek oplatil?

Jednou to tak udělal. Těsně po tom případu v Dartmooru. Průvodce k osvícení. Jen Sherlock by ho zvládl nazvat idiotem a říct to tak, že to znělo, jako by rozsvěcel hvězdy na obloze. A tak to John riskne a udělá to, jen jednou, asi týden poté, co se vrátí do Londýna: předkloní se a otře své rty o jemnou pokožku na Sherlockově spánku. Sherlock voní jako vlhká vlna a čaj a John nad ním chvíli stojí, mírně předkloněný, a čeká, jestli ho to vzbudí, ale nestane se tak.

Ví, že to vlastně nic neznamená, ale cítí se, jako by byl odmítnut, což ho odradí od toho, aby to zkusil znovu.

A pak Sherlock zemře.

Když se John nakonec znovu vrátí domů, po všem, co bylo řečeno a vykonáno, příležitostně najde Sherlocka, jak spí na gauči, a vzpomíná na ten jeden polovičatý pokus. Přemýšlí, co by se stalo, kdyby to zkusil znovu.

Sherlock je teď ale jiný, tak strašně moc! Více obezřetný, tišší. Někdy si John myslí, že má noční můry, a tak sedí ve svém křesle a zpívá jemné, tiché písně, jakékoli, které si vybaví; vzpomíná na to, jak ho kdysi, když se přistěhoval, zvuk houslí dokázal provést nocí až k ránu.

Ale dnes v noci je Sherlock tichý, spí dobře, a když ho John přikryje, malinko se zapomene a aniž by to promyslel, skloní se a udělá to znovu: rty na spánek, jen tak tak mine vlasy; vůně snad po levandulích a mátě.

Když se odtáhne, Sherlockovy oči jsou napůl otevřené, rozostřené a zmatené.

„Mm. To je sen,“ zamumlá.

„Ne.“ John si troufne pročísnout rukou Sherlockovy spánkem zacuchané, vlnité kadeře. „Není.“

Sherlockova tvář se vyhladí do jemného úsměvu a vztáhne ruku, aby chytil Johna za tu jeho.

„Ach tak,“ řekne Sherlock, oči se znovu zavírají. „Dobře.“ A zrovna tak, jak si to John už tolikrát představoval, k sobě Johna přitáhne a zakloní hlavu a políbí ho, Sherlock ho líbá, jako by to byla ta nejjednodušší věc na světě a možná, že po tom všem vlastně i je.

 

***

Originál: watsonshoneybee, „Sometimes Sherlock accidentally falls asleep…

 

***

7 komentářů Přidejte váš

 1. kamivon napsal:

  krásná jednohubka
  co může být lepšího, než zjistit že sny se mohou vyplnit ? Jim oběma 🙂
  díky

 2. katka napsal:

  Je úžasné jak se nám mění priority něco co se zdálo nemožné se náhle jeví jako samozřejmost , polibek takový malý dotek a dokáže udělat hned dva lidi neuvěřitelně šťastné , děkuji za krásné pohlazení

 3. Liss napsal:

  To je opravdu moc milé a kouzelné 🙂 Takové jednohubky mě vždy pohladí a zpříjemní minimálně několik hodin. Více takových bych prosila 🙂

 4. Leylon napsal:

  Krasne a jemne. Presne nieco co som potrebovala pred spanim aby som sa zbavila tazkych myslienok. Dakujem, mila mia, dufam ze tvoja emailova schranka ta este nezdolala 😀

 5. helsl napsal:

  To je krásný! Sice krátký, ale něžný a poetický; hned mi to rozsvítilo večer, i když za oknem je tma. Moc se mi to líbí, jen houšť a větší kapky!

 6. PharLap napsal:

  Ah boze… Tohle bylo perfektni. Neco takoveho jsem zoufale potrebovala. Vlastne… Mohla bys mi snest modre z nebe a tohle by preci jen, pomohlo vic.
  Dekuju mockrat! :*

 7. Little Britophile napsal:

  Awww, tak toto bylo opravdu roztomilé!

Necháte mi komentář?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s