První setkání… Směr: rozptýlení

Překlad tohohle Prvního setkání jsem začala dělat v práci během chvíle, kdy jsem skutečnou práci měla hotovou a s pocitem, že pohoda, půjde jen o povídku, kde John nadává a bude to jen sranda… Huh. Pak už jsem jen doufala, že zrovna nikdo nebude vzdáleně sledovat, co dělám a kurnik rychle, ať už to mám hotové… 😀 😀

Takže… Jedna taková dusná atmosféra v jednom autě na jednom parkovišti, John a Sherlock, setkání první. 😉

 

 

Směr: rozptýlení

(37.)

 

„Pusťte ten volant.“

Prsty bílé sevřením, brzdu zadupnutou až k polstrování podlážky, John Hamish Watson ten zkurvenej volant nehodlal pustit.

„Ten zkurvenej volant nepustím.“

Instruktor autoškoly, pan Sherlock Holmes, toho kvůli odsekávání tohoto muže měl až úplně pocaď. Díky tomu, že pan Holmes nebyl tím, kým měl technicky vzato být, nemohli ho vyhodit odněkud, kde nepracoval, takže Sherlock Holmes ventiloval svoji frustraci tak, že si odepl pás, natáhl se doprava a odlepil prsty svého studenta od volantu.

Tak nějak.

Ve skutečnosti se totiž přetahovali dobrých dvacet vteřin. Hodně při tom skřípaly zuby a jedny odhodlané prsty naštvaně šťouchaly do těch druhých, pevně sevřených. A potom, když slyšel, jak skrz fousy nadává, John Watson zaječel: „Fajn!“ a pustil volant a ten ne-zrovna instruktor autoškoly zařval: „Dobře!“ Oba dva se prudce opřeli do sedadel, svaly čelistí napjaté, hrudníky se mocně zdvihaly a navíc se zamlžila okna, a protože si Sherlock Holmes právě teď uvědomil, že vlasy Johna Watsona voněly vážně, vážně dobře že a ten muž měl silné ruce a když klel, tak hlubokým hlasem, všechny ty matoucí emoce ze Sherlocka vyprskly: „A zkoušku jste neudělal!“

Nikdo z nich asi minutu nic neříkal, vydýchávali rozhořčení a vzrušení.

Okna se zamlžovala čím dál víc.

Pak John Watson dostal křeč do nohy. Opatrně zvedl chodidlo z brzdového pedálu už dávno zabržděného auta. Nijak se nepozastavil nad faktem, že tenhle čin vedl k tomu, že opět naboural do auta, do něhož už předtím naboural. Nemyslel na to, že v první řadě ani nikdy nechtěl umět řídit zkurvený auto. Ani nepomyslel na to, že Harry se bude muset po Londýně přemisťovat metrem, jako to dělala celou dobu svého pobytu v Londýně, a že rande s „tou kočkou z banky, když to s tou právničkou nevyšlo“ už pro ni nebude motivující úplatek pro stav John-se-naučí-řídit-auto.

Ne. Ne. A ne. John přemítal o tom, že byl tak strašně napjatý, protože byla taková zima, že dokonce uvnitř auta, i když topili, měl na sobě obrovský zimní kabát. Kabát, který sahal tak akorát k jeho kolenům, a tak skryl tu – ježíšku na křížku – překvapující erekci. Korekce: Skryl erekci, která jej překvapila. John zakončil sebereflexi myšlenkou, že neměl v úmyslu, aby se jeho den vyvinul tímto směrem.

Ne, Johnovým úmyslem bylo konečně udělat řidičák, protože to je evidentně něco, co dělají dospělí, aspoň dle jeho sestry, a tak se nechal umluvit k navštěvování autoškoly někde „kde to dobře znám“, a jednoho chladného zimního dne se se svým instruktorem setkal na prázdném parkovišti.

Byla to nenávist na první pohled.

Jak ten instruktor kráčel po parkovišti, vypadal jak z obálky GQ, s těmi svými hustými vlasy, co mu v perfektních vlnách spadaly na klopy, oblek ukázkově vyžehlený, očima sešikmenýma tak akorát, smyslnými rty, co – ale o to přece nejde. Jde o to, že John byl v tu chvíli tak zmateně rozčilený, že si jen hlučně odkašlal, vrazil ruce do kapes a řekl: „Fajn. Tak ať to máme za sebou.“

Pan Karamelkový Hlas se nevzrušeným hlasem představil a voněl tak božsky, že to Johna rozptylovalo, dokud se s odfrknutím neotočil, pak přešel do auta a zapomněl, proč v něm vlastně sedí, dokud se krista pána neuvelebil na místě spolujezdce, zatímco Pan Hezoun stál venku a sledoval ho skrz přední sklo.

„Kurvadrát,“ zamumlal John a po další minutě a půl motání se jeden druhému pod nohama se konečně usadili správně a John ujel celé čtvrt míle po parkovišti, aniž by udělal cokoli špatně, a pak, aniž by pro to měl ten nejmenší důvod, Pan Perfektní přidržel svoje desky u svého hrudníku a jeho stehna se mírně rozevřela a Johna to tak rozptýlilo, že najel do nejbližšího obrubníku, toho času dobrých dvacet stop daleko. Rychle-a-zběsile-přetočíme čas – John se právě uklidňuje a Sherlock si není jistý, zda případ, který byl maximálně šest-a-půlka zasluhoval, aby na jeho těle zanechal trvalé následky, ale Sherlock se jen tak nevzdával ničeho, čeho by se doslova vzdát měl, a tak Sherlock použil svůj nejhlubší, nejklidnější hlas, aby se Pan Sex – uh, Pan Podrážděný uklidnil, ale z nějakého důvodu kvůli tomu ten mrňavý muž začal ještě víc nadávat, a tak všichni zmlkli a vrátili se zpět do auta a všechno bylo v pořádku na celých jedenáct vteřin, zatímco roztržitý John rezolutně mířil k zaparkovanému autu.

Jedenáct vteřin, kdy Sherlock po očku sledoval svého studenta, uchvácený jeho bojovně vystrčenou bradou, způsobem, jakým se jeho hrudník zdvíhal, zatímco hyperventiloval, kouzelná bělost kloubů na jeho sevřených prstech, a bylo to v tu chvíli, kdy si John olízl rty, že Sherlock těžce vzdychl a v ten moment se ocitli maskou auta nalepení na zadku zmuchlaného auta, zaparkovaného na tomto parkovišti čistě pro účely autoškoly.

„Tak to stačí,“ řekl John, zadupl brzdu, svaly napjaté tak, že je Sherlock slyšel vibrovat, a to bylo v dobu, kdy Sherlock Johnovi řekl, aby pustil volant a pak začalo všechno to praní a nadávání, zamlžování, a když už John konečně zvedl nohu z brzdy a jeho zastavené vozidlo znovu poskočilo a narazilo do auta před ním, všichni přítomní byli vzrušením tak napjatí, že se dala udělat jen jedna jediná věc.

„Máš auto?“ John Watson zavrčel na Sherlocka Holmese.

„Možná jsem si půjčil, možná jsem si nepůjčil Bentley mého bratra,“ odpověděl Sherlock Holmes.

„Dobře. Víš, kde je restaurace Angelo?“

„Možná žiju, možná nežiju velmi blízko restaurace Angelo.“

„Ještě líp. Pokud mě necháš projít zkouškami, koupím nám dvěma dostatek alkoholu na to, aby to líbání za nějakých šedesát minut bylo úplně přirozený a nebylo ani trošku trapný.“

Sherlock Holmes příští čtyři vteřiny rychle mrkal, zatímco se zabýval půl tuctem myšlenek. Pak na Johnův formulář napsal Zkouška složena a podal mu ho.

John Watson temně zavrčel a roztrhal ten formulář na dvanáct vzteklých kousíčků, hodil je na podlahu, pak řekl: „Seru na to,“ a sklonil se k Sherlocku Holmesovi – který už mu šel naproti, ústa pootevřená.

A okýnka se zamlžovala víc a víc.

 


 

Atlin Merrick, Well Met – Driven to Distraction

DALŠÍ PRVNÍ SETKÁNÍ

Reklamy

6 komentářů Přidejte váš

 1. mim napsal:

  Skvelá záležitosť…dusná atmosféra so zahmlenými oknami vystihnutá parádne:)….úplne si tých dvoch viem predstaviť…v aute, blízko seba….vzduch iskrí, plechy iskria….:)
  V každom prípade takéhoto inštruktora by som brala aj ja….:):)
  Vďaka mia.

 2. Liss napsal:

  Je mi jasné, že k Angelovi ani nedojeli, a jelikož i k líbání došlo už v autě, tak za 60 minut od toho okamžiku se pravděpodobně odehrávaly už úplně jiné aktivity 😀 Vzpomněla jsem si na svou autoškolu, to taky byl dost horor. Ale absolvovala jsem ji bez nehod (do sousedova auta jsem nacouvala až po 3/4 roce od obdržení ŘP 😀 ). Ale mít za lektora Sherlocka, tak bych se často „omylem“ přehmátla z řadící páky na jeho koleno a nedojela bych vůbec nikam 😀

 3. katka napsal:

  dokonalé , ti dva jsou naprosto skvělí u všeho i kdyby se rozhodli přepadnout banku děkuji

 4. SlashPrincess napsal:

  Oooou, mááj. Úžasné první setkání, skvělý výběr, Miamam. Asi teď taky trošku hyperventiluju. 😀

 5. helsl napsal:

  Ten formulář John trhat nemusel; mít Sherlocka a papíry ještě k tomu, co víc by si mohl přát? Líbí se mi, jak to bylo oboustranné. Roztomilé, zábavné, ale poněkud nebezpečné silničnímu provozu. Skvělé rozsvícení deštivé soboty, děkuju.

 6. Leylon napsal:

  Kriste, mia… momentalne robim autoskolu tiez 😀 😀 😀 paradne som na tomto kusku nasmiala. Nuz, aj cez znicene auto to dopadlo tym najlepsim moznym sposobom. Vdaka 😉 :*

Necháte mi komentář?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.