Tipy na čtení o Vánocích :)

dne

Huh, kam ten prosinec utekl?… O.O Ještě nám ale do Vánoc pár dní zbývá (naštěstí…), a pro ty z vás, kdo by se rádi naladili v duchu johnlock, čtěte dál. 🙂

PLUS jedna specialitka na konci! Atlin Merrick totiž vydala DALŠÍ KNÍŽKU! A tentokrát… ale tak koukněte prostě dál… 😀

 

John Watson’s Twelve Days of Christmas

Autor: earlgreytea68

12 kapitol, 53 K+, M

 

Povídka, k níž se opakovaně vracím. 🙂

Sehnat práci není pro Johna Watsona, navrátivšího se z Afghánistánu, vůbec jednoduché. Jenže opravdu potřebuje každou penci, takže vezme veselý vánoční džob – skřítka v Santově jeskyni. Řada ukňouraných dacanů nebere konce, ještě že se objevila posila… Hm, skřítek měřící šest stop?

Jak se ukáže, zas taková posila to tedy není, zvlášť když najednou vezme roha a utíká za zákazníkem nákupáku.

A tak se John seznámil se Sherlockem :D.

John je spolehlivý sparing partner už od první chvíle, takže když Sherlocka následuje dopadnout pachatele, přijde o práci… A Sherlock, dobrá duše, mu nabídne novou, lepší práci: John bude po dobu Vánočních svátků a ještě chvíli poté předstírat, že je Sherlockův přítel… partner… že spolu prostě chodí. Sherlock totiž musí svojí matce předvést někoho, jinak by mu našla přítele sama.

Jenže co začíná jako případ kolegů v pracovní činnosti se postupem času změní; John si není jistý, jestli Sherlockovi jeho blízkost prostě jen hraje do karet, a Sherlock si zase myslí, že John se své role zhostil skutečně výborně, protože ty peníze přece potřebuje. Oba k tomu druhému cítí víc, než je „ve smlouvě“, jenže nejsou schopni udělat další krok, protože je svazují vlastní nejistoty.

V povídce se objevuje pár nových postav a také Violet Holmesová – charismatická, okouzlující, zamilovala jsem si ji. 🙂

 


 

Sherlock Holmes and the Case of the Missing Christmas Spirit

Autor: SilentAuror

Jednokapitolová, 15 K slov, rating M

(Post S3.)

John nesnáší Vánoce. Nechápe, proč by to mělo být jinak – už od dětství ho tyhle svátky zklamávaly a v dospělosti se veškeré zbývající kouzlo prostě úplně vytratilo. Jenže nepřestává doufat, že se to změní, vždyť poslední dobou se jeho život konečně trochu srovnal, rozvod Mary má za sebou, v 221B se cítí jako doma, přestože by raději používal Sherlockovu ložnici, společně se Sherlockem… Vánoce byste měli trávit s těmi, které milujete, no ne? A on miluje Sherlocka. Bohužel se nezdá, že by se s tím dalo něco dělat.

Ještě že máme toho všímavého detektiva, který se navíc neskutečně nudí (Cože, další čtverec?! Tetris je k zlosti! :D), a protože se s Johnem nedokážou shodnout, co vlastně obsáhne „kouzlo Vánoc“, vymyslí více méně experiment – tyhle Vánoce bude s Johnem dělat všechno, co k nim tradičně patří. Ozdobí byt a stromeček, něco upečou, punčochy, dárky, vánoční písně, koncert, večírek… Oba se tolik snaží a zdá se, že už na samotných aktivitách něco je. Ale nakonec… ty správné Vánoce dělají lidé, s nimiž je sdílíme, že jo?

p.s. Krásný vánoční dárek na konci povídky. 😉


 

 

 

You’re On the Air

Autor: prettysailorsoldier

AU!, Jednokapitolová s úctyhodnými 20 K+ slovy, Unilock

Konzultující detektiv a Žena žen ovládají éter univerzitního rádia v nočních hodinách. Oba mají svůj vlastní typ pořadu, kde radí zoufalým studentům. Jenže sledovanost poslední dobou pokulhává, potřebovali by něco nového… Mike Stamford, manažer, přivede novou posilu – Johna Watsona, který je vyhlášený svým flirtováním… s dívkami.

Sherlock je už od prvního okamžiku v rejži. Jeho zdravý rozum si očividně vzal dovolenou, protože jakmile Mike na poradu o vysílání dovedl tohohle modrookého, sympatického Johna, Sherlock mu úplně propadl. A ne, vůbec mu nepomáhá myšlenka, že je John na holky. (A je opravdu…?)

I když se povídka nemotá kolem cukroví a vánočních stromečků, odehrává se těsně před Vánoci, takže její fluffy konec určitě oceníte. 😛

 

 


 

 

 

bonus – nová kniha od Atlin Merrick! (ano, kniha, tudíž tedy placená)

Sherlock+Holmes+and+John+Watson

 

Obálka a název je takovým protipólem k původní knize povídek The Day They Met, kterou také napsala Atlin, ovšem vydala ji pod svým skutečným jménem Wendy C. Fries. Jestli jste četli přeložená První setkání, pak vězte, že obě její knihy jsou ve stejném duchu a úžasně se to čte!

The Day They Met je soubor 50 (!) povídek, v kterých se John Watson a Sherlock Holmes setkávají poprvé padesáti různými způsoby. Povídky se střídají – jednou se odehrávají ve viktoriánské době, a je to četba vážně velmi autentická, v dalším příběhu se setkávají v době moderní. Přestože o kabátech, šálách nebo pletených svetrech nepadne ani slovo (copyright BBC), je z toho TOLIK cítit moderní BBC Sherlock! A k tomu ještě její skvělý, čtivý styl. 🙂

The Night They Met jsou povídky, kdy se setkali poprvé… a vedlo to k něčemu dalšímu. V prodeji je teď před Vánoci nově elektronická verze, ale tištěná vyjde už brzy! Koupit si ji můžete (stejně jako předchozí knihu) na amazonu nebo kobobooks.

Oficiální anotace:

Some things belong together, the one with the other, natural pairs. Sherlock Holmes and John Watson. Holmes and Watson. Sherlock and John. Whether it’s in an empty house during the Blitz, a West London strip club in the 70s, or deep in the heart of a Hong Kong computer lab, the meeting of these two legendary men is inevitable. Spanning one hundred and twenty-eight years, here are the stories of that destiny. Of how a detective meets a doctor, of how they change each other in heart and mind. Of how they fall in love.

 

Reklamy

2 komentáře Přidejte váš

  1. Leylon napsal:

    Dakujem za paradne typy na citanie- urcite si nieco pekne vyberiem. Hlavne ta prva ma zaujala. A fakt ze Atlin vydala dalsiu knihu? Velke VAU 😀 tesim sa z toho jak mala… 😀

    1. miamam napsal:

      Dnes jsem ji dočetla – tu Night They Met… a rozhodně si budu kupovat TAKÉ I tištěnou verzi. V životě jsem při čtení na čtečce nezvýrazňovala tolik pasáží jako právě v téhle knížce, ať už šlo o myšlenky, nad nimiž jsem se dojatě pozastavila vtipné dialogy nebo obraty, kterými je Atlin proslulá… Bylo to perfektní čtení. Až to po Vánocích vyjde, vidím se s paperbackem, jak si v něm tužkou znovu podtrhuju a přečtu si to ještě jednou a klidněji. 🙂

Necháte mi komentář?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.