Povídky z tumblr: Model

dne

Tuhle povídku doprovází fotografie malířského ateliéru ze začátku 20. století. Na tumblr byla uvedena jako první, a teprve pod ní je samotná povídka… Pro navození atmosféry je to, myslím, docela příhodné 😛

AU Sherlock, pre-slash, nsfw.

 

Model

 

 

Sherlock sedí až vzadu, hlavu skloněnou, snaží se popadnout dech. Jeho matka naléhavě prosila profesora Bonnata, aby mu dovolil docházet do třídy, slibovala mu, že nebude dělat žádné problémy. Velebila jeho talent. A teď tady sedí, neschopen pohybu.

Muž, který stojí modelem, je to nejkrásnější stvoření, jaké kdy Sherlock viděl. Je štíhlý, ale svalnatý, mužný, ale delikátní. Jeho stehna jsou mohutná, lýtka jsou oblá, zatímco u jiných mužů jsou hubená, rovná. Nudná. Sherlock přemítá, jak asi vypadá jeho pozadí. Viděl z něj jen kousíček, když ten muž vystupoval na pódium a pak se ustálil do polohy, v jaké je i teď.

Je blond, opálený a naprosto nahý.

Sherlockovo hrdlo je vyschlé na troud. Jazyk jakoby opuchl.

Ostatní muži kolem něj začínají vytvářet náčrty a zpracovávají barvu na svých paletách, mísí barvy, upravují perspektivu a proporce uhlovými tyčinkami. Sherlockovi se motá hlava, cítí se, jako by měl horečku, a pak cítí ještě něco dalšího, něco horšího, něco strašného.

Odloží paletu na klín a zavře oči. Tohle byla chyba. Taková chyba. Maman bude tolik zklamaná, už zase. Musí se aspoň pokusit.

Znovu zvedne oči k modelovi, ale přiměje se nedívat… tam. Co nejrychleji si zapamatuje mužovy proporce a načrtne obrysy, snaží se dohonit ostatní. Nakreslí kruhy a podlouhlé obrazce, aby vytvořil paže, nohy, chodidla, torzo, ramena, krk, obličej, hlavu. Ještě jednou se rychle podívá a poupraví modelův postoj, pozici jeho rukou, náklon jeho hlavy.

Profesor Bonnat se pomalu pohybuje mezi stojany, kontroluje postup studentů. Sherlock pronese tichou modlitbu, aby k jeho místu ani nedošel. Ale samozřejmě, že dojde.

Pas mal, mladý Holmesi, není to špatné. Ale neřekl byste, že jste zapomněl na něco důležitého? Snad jste doufal, že budete mít ženský model?“

Muži kolem něj se smějí a pošklebují, ale Bonnat je syčivě okřikne a řekne jim, že nejsou ani zpoloviny tak dobří jako tento nový student, a pravděpodobně nikdy ani nebudou, tak by měli zůstat zticha a soustředit se na práci.

Sherlock se zadívá na modela, který se zrovna dívá na podlahu. Nechá své oči klouzat od rtů, k čelisti, k bradavce, k pupíku, až k… mon Dieu… Mužův penis je mohutný, objemnější než jeho vlastní, a také dlouhý. Jakoby rostl z hustého porostu světle hnědých chloupků, visel dolů, protáhlý a uvolněný.

Pozvedne svůj uhel ke svému plátnu a ještě jednou se krátce podívá. Ten model se na něj teď dívá, pohled zpoza jeho světlých řas, nepatrný úsměv koutku jeho úst. Sherlock ztěžka polkne. Bolí to. Všude.

Zaplní části, které předtím vynechal, načrtne obrysy mužství, úd a chloupky a stín na stehně. Jeho vlastní penis sebou škubne, tak zaujatý procesem, a Sherlock musí na chvíli přestat a poposednout.

Bonnat vyhlásí patnáctiminutovou přestávku a ostatní studenti vyndají chléb a klobásy z voskovaného papíru, hovoří, ústa plná, zatímco obědvají.

Model sejde dolů a vezme si župan. Opasek uváže na volný uzel a ten sklouzne až k jeho bokům, cípy se rozhalí až k jeho pasu. Jde přímo k místu, kde sedí Sherlock, který okusuje jablko, co měl předtím v batohu.

„Když je profesor Bonnat tak ohromený, musím ten talent vidět na vlastní oči.“

Stojí za Sherlockem, velmi blízko, hřeje; prohlíží si Sherlockovo plátno. Sherlock přitiskne sousto trpkého jablka k patru, saje ho, krátce dýchá nosem.

Mužův hlas se šeptavě ozve přímo u Sherlockova ucha.

„Tak takhle mě vidíte? Mmm?“

„Ano, pane.“

„Ah, to ne. Říkejte mi Jeane, oui? A jak se jmenujete vy?“

„Sherlock, pane – Jeane.“

„Na vašem plátně vypadám tak živě, Sherlocku. Hřejivě. Opravdově. Snad jen… un peu plus grand?

Sherlock přejede pohledem svoji kresbu, a merde, má pravdu, nakreslil… tamto… větší, než jaké to ve skutečnosti je.

„Možná by po skončení hodiny pomohl bližší pohled na věc, abyste mohl posoudit proporce, co, Sherlocku?“

Sherlock zvládne přikývnout, jednou, dvakrát, a pak je Jean pryč, a on sedí sám před svým plátnem a maluje a cítí horko ve své tváři a mezi svýma nohama a oui, pomyslí si, tohle byl dobrý nápad, tahle hodina. Nakonec vůbec nebylo špatné přijít.

 


 

Původní povídka: conversationswithbenedict, link na povídku TADY

 

 

**

Reklamy

11 komentářů Přidejte váš

 1. Muhehehe! Ta je fakt povedená :3. Fajný překlad… Objeveno ve výtvarce. Hned jsem ji musela přečíst.

 2. Ljena napsal:

  To já si zase Johna s Sherlockem dovedu krásně představit v této situaci. A jak řekla Mia, Sherlock má jen svou logiku, rozum a znalosti.
  Ale nemůžu si pomoct, příběh na mě dýchl ne Francií, ale Benátkami a hrozně mi připomněl knížku od Anne Rice – upír s tváří anděla a ještě jinou knihu, kde si nevzpomenu na název (kruci!), ale je také v Benátkách o mladičkém chlapci.
  Úžasné! 🙂 Jsem ráda, že si se s námi podělila o svůj nález 🙂

 3. kamivon napsal:

  …tak mamimnky mají vždycky pravdu 😀 krásná povídka, díky

 4. Leylon napsal:

  určite by mi to sedelo viac naopak – no takto to bolo akosi originálnejšie, úsmevnejšie a francúzština bola taká čerešnička. Pridať sem k tomu ten obrázok bol veľmi veľmi dobrý nápad – dokreslilo to atmosféru tak, ako by to slová nedokázali. dakujem za krásny preklad 🙂

 5. helsl napsal:

  Byla bych čekala, že to bude naopak, že tím modelem bude Sherlock, ostatně ta závěrečná poznámka je přesně v jeho stylu. A vida, ono takhle je to taky tak sladce roztomilé a plné příslibů. Protože Sherlock si ty proporce ověřit přijde a učiní tak s vědeckou důkladností sobě vlastní. Inu, všestranný talent!

  1. Liss napsal:

   Taky by mi to sedělo spíš naopak. Ono stydlivý učeň Sherlock a suverénní svůdce John se v seriálu neobjevují (ale shledávám to jako velký nedostatek!) Je to opravdu velmi milé a úsměvné a snad poprvé v životě se Sherlock něco přiučí od ostatních. Ne, ne od ostatních. Od Johna. Protože John není jako ostatní 🙂

   1. miamam napsal:

    Kdybys tušila, kolik teorií se zabývá bottom!Sherlockem v jakémkoli smyslu… 😀 Mně to nepřijde zase tak nepředstavitelné, on je Sherlock obecně docela plachý, pokud se nemůže opřít o své znalosti, jen má tvrdou skořápku…

 6. PharLap napsal:

  Naprostá nádhera! Krásně to hřeje a ta francouzština tomu dodala šmrnc 🙂 Taky bych si dala říct a zašla na takovou hodinu 😀

  1. miamam napsal:

   Viď, zvlášť kdyby stál modelem někdo z našich chlapců… 😛

 7. katka napsal:

  Jsem si celkem jistá že na Jeanovi nezůstane ani kousíček neprozkoumaného místa , moc děkuji nádherné

  1. miamam napsal:

   Taky myslím 😀 Díky 🙂

Necháte mi komentář?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.