Tip na čtení: omegaverse??!

dne

Obvykle tenhle AU podžánr fakt, fakt nemusím, protože většina takových povídek má často minimálně příslib tzv. Mpreg – totiž možnost, že muž je těhotný… A to prostě… není moje kafe. 😀

Nicméně!!! Občas se najde nějaká ta výjimka, kde buď přivřu obě oči (což zvládnu, jen když se o té možnosti mluví nebo dotyčný omega bere antikoncepci; nezvládám to, když na sebe protagonisté ňuňaj, že se těší, jak ten jeden z nich bude mít miminko, nebo celou SMEČKU o.O), nebo autor milosrdně Mpreg vynechá a já můžu s klidem číst. Povídka, o níž je tenhle příspěvek, mpreg popírá, v tomto universu prostě omegy už nejsou schopni počít…

A není to z tohoto důvodu, že je pro mě tento příběh Absolutní TOP!!! Když jsem jej dočetla, tak jsem si říkala, jak dlouho mám počkat, než začnu číst znovu, abych si nepřipadala úplně trapně závislácky… 😀 (Hm, dočetla jsem to předevčírem. Uvidíme, jak dlouho mi to odhodlání vydrží…)

A FOLD IN THE UNIVERSE

Autor: darkest_bird

26 kapitol, 156K slov, Explicit

(Alpha!Sherlock/Omega!John; žádná Mary, nedošlo k Pádu, žádný MPreg)

 

Dva paralelní světy. V jednom je vše tak, jak to známe – Sherlock řeší případy, leckoho uráží a svou brilantností ohromuje Johna. John je bývalý voják, je lékař, řeší případy se Sherlockem a bloguje. Sherlock a John jsou spolubydlící a přátelé.

Ten svět druhý svět je… jiný. Sherlock řeší případy, leckoho uráží a svou brilantností ohromuje Johna. John vyřizuje pochůzky – během dne a jen na určitých místech, protože po setmění je to zcela jasně nebezpečné – a vaří, uklízí… je prostě… doma. Sherlock je Johnův alfa a John je jeho omega, jsou tak zvaní „bondmates“, což je něco jako „partneři spojeni silným poutem“.

Ten první John jde ulicemi Londýna, protože dnes je den, kdy byl v práci, zatímco Sherlock právě někde řeší případ. Míjí ho taxík, a John zakleje, když nezastaví. Vypadá to, že bude pořádná bouřka. Přidá do kroku a míří k Waterloo Bridge.

Ten druhý John se chystá na nadcházející tři dny, které stráví se Sherlockem v posteli, a tak musí ještě pár věcí zařídit. Na cestě domů z pochůzek ho mine taxík, ale nevadí, projde se. Míří právě na Waterloo Bridge. Nějak se zatahuje a zvedá se vítr…

V obou světech začne lít jak z konve. V obou světech John běží přes Waterloo Bridge. A náhle oba Johny oslepí bílé světlo, zahřmí a… tma.

Když se (náš) John probere, mraky nad ním se docela rychle trhají a přestalo pršet. Další taxi mu zastaví a zatímco ho veze do Baker Street, začne v břiše cítit prudké křeče. Podezření na otravu krve se ukáže jako chybné, když John doběhne na záchod. Kalhoty dolů a… co… to… sakra??! Tenhle mini… pidi… penis není jeho standardní výbavou! Ani při té nejstudenější sprše! Sms zpráva, Sherlock bude do hodiny doma…

😀 Hahaha, tady to může vypadat jako vtip, ale jinak to teda vtipný není… zvlášť, když křeče v břiše neustupují a zhoršují se, John si ani nemůže lehnout, protože v jeho ložnici má Sherlock z ničeho nic laborku, a navíc, když se Sherlock přiřítí domů, se všeříkajícím úsměvem se na něj vrhne a prakticky ho odtáhne do své ložnice, kde… naprosto překvapivě veškerá bolest ustupuje a nahradí ji nepopsatelná rozkoš.

Děj z předchozího odstavce je ten nejsilnější dub!con z celé povídky, zřejmě právě kvůli tomu se tenhle tag dostal mezi ostatní. Ale k žádnému znásilnění nedojde – to ne. Dub-con, něco jako „pochybný souhlas“, je něco, co je na hraně svolného chování, může vám z toho být trochu úzko, ale bere se za to, že při dub-conu jedna postava té druhé nedělá nic, s čím by přímo a jasně nesouhlasila. Johna, který se z našeho světa dostal do toho omegaverse, totiž čekají tři dny „heat“, říje. (Kriste pane, jak se ty omegaverse termíny překládají do češtiny, to by mě teda zajímalo, zní to děsně :D)

Mezitím omega!John, který se probral v našem světě, dojede taxíkem domů a s hrůzou si uvědomí, že ještě nepocítil žádné křeče. Dosud byly jeho říje pravidelné jako hodinky, každých 41 dní měly třídenní trvání… Jenže teď!… A pane bože, CO to má mezi nohama?! Je snad nemocný? Vždyť ho má… velkýho! Stal se z něj během pár okamžiků obyčejný beta?! Sms zpráva, Sherlock bude do hodiny doma. Ale ne, to ho teď Sherlock nebude chtít… Jeho alfa přece nebude ztrácet čas s obyčejným betou! Zoufalství, bezmoc, John panikaří a snaží se zakrýt fakt, že jeho feromony zcela jistě nezaplňují celý byt tím, že použije savo a osvěžovač vzduchu v takové míře, že to čich jeho alfy zcela jistě zmate. Bude muset počkat v ložnici a říji předstírat, i když je samotná představa děsivá. Ale Sherlock by ho opustil, tím si je jistý. Nahý, připravený na čtyřech, čeká. Slyší Sherlockovy kroky, jak vešel do 221B, váhavé, nejisté. Ano, přemíra pachů ho určitě vyvedla z míry. Sherlock podle hlasu najde Johna, otevře dveře do ložnice… a John se velmi snaží vypadat, jako že ho potřebuje nutně, teď, hned! Sherlockův zkoprnělý výraz Johna znejistí – poznal to, že už John není jeho omega??? Detektiv zabouchne dveře a vyběhne z bytu ven…

Takže – Alfa!Sherlock a normální John. A normální Sherlock a omega!John.

Pořádný bordel!

Autorka vycházela ze základů omegaverse, ale trochu si ho upravila k obrazu svému. V omegaverse navíc existuje 6 druhů pohlaví, ne jen dvě; muži/ženy se tolik neřeší. Alfa, beta i omega totiž může vypadat jako žena nebo jako muž, takže je označují jako O-Y pro omega muže, B-X jako beta ženu a podobně. Omegy jsou vzácní, Alfa lidí je několikrát víc než omega lidí, drtivá většina jsou ale bety a všichni se navzájem registrují podle pachu, je to pro ně naprosto normální…

Prvních několik dní je pro obyč!Johna (hihi) jako ledová sprcha, tenhle John je totiž zvyklý myslet, a tak během pár prvních chvil, kdy je po třech dnech opět příčetný, googluje jak vzteklý… A nestačí se divit. Tenhle svět je naprosto na hlavu! Taky při uvažování o svém normálním světě mluví o Normalii a o tomhle novém světě jako o Praštěném. 😀

Omega!John je ale zvyklý uvažovat, jak mu někdo jiný řekne; když totiž vyrůstáte ve světě, kde do vás odmalička hustí, že jste ze tří variant nejslabší, nejhloupější, že si bez svého alfy ani neškrtnete, že bez něj prakticky nepřežijete (doslova to tak platí, co se týče říje), a když víte, že jediný osud, který vás čeká, je být doma, nejlíp s vlastním alfou, který je váš pán a má nad vámi veškerou legální moc, že budete mít podřadnou práci, protože nesmíte ani studovat… pak vás ani nenapadne, že byste mohli přemýšlet a jednat jinak. Omega!John tedy zůstává přesvědčený, že se z něj stal beta, a jak po asi týdnu zjistí, jeho alfa Sherlock se také změnil v beta Sherlocka… (Můžete si domyslet, jak je možné, že došel k takovému závěru… Tenhle John je totiž naprosto zamilovaný do svého alfa!Sherlocka, takže se i k tomu normálnímu Sherlockovi chová naprosto oddaně… Což toho našeho Sherlocka přiměje k zamyšlení… a pak pánové objevují nepoznané.)

Jenže oba Johnové se chovají tak odlišně od toho, jak se ke svým Sherlockům dosud chovali, že nakonec Sherlockové pochopí, že je něco dost, dost špatně.

A zatímco se všem otevírají oči a vidí náš+omega svět a přemýšlejí nad tím, co pro ně ten druhý partner v jejich původním světě znamená, snaží se najít cestu, jak dát věci zase do původního stavu.

Musím znovu říct, že co se týče omegaverse, tak je tahle povídka naprosto jednoznačně na prvním místě ze všeho omega AU, co jsem dosud četla. Je vtipná, neskutečně napínavá, srdceryvně dojemná a zhltla jsem ji během pár dní, přestože je docela dlouhá – prostě se nedalo přestat číst!!! Každá kapitola, kromě té první, je psaná z pohledu jednoho, nebo druhého Johna (příp. Sherlocka), takže se v tom neztratíte.

A přestože je značená jako explicitní, na takové množství slov tam samotného sexu tolik není, a důraz je kladen hlavně na děj a myšlenky postav.

A navíc!! Celá povídka není jen o řešení kdo, kde, kdy a jak, ale je protkaná případy, v omegaverse, pravda, poněkud vážnějšího charakteru…

 

Ukázka 1. (z pohledu omega!Johna):

At that moment, he phone dinged and jolted him from his stupor. He scrambled to retrieve the text, which was from Sherlock:

Home in an hour. I’ll bring Thai.

John stared, dumbfounded, as two things occurred to him. The first, Sherlock was on his way home. He had only an hour to figure this out, to remind his body that he was an Omega  and to kickstart the heat his bond-mate would be expecting. The second . . . Sherlock was bringing food? Sherlock? On the first night of the heat? That was different. For seven years of heats, Sherlock had always left the food to John. Sure, in the throes of his exhaustion, when John couldn’t even rise from bed, Sherlock popped whatever frozen meals John had earlier prepared into the oven, or let the delivery boy in with the groceries, but he never cooked or brought home food himself. And of all take-away options, Thai? John loved it, but Sherlock had stopped eating it after getting into a fight with the owner of the nearest restaurant four years ago (he had correctly deduced the illicit love affair between the owner’s wife and head chef based on the wrapping of a spring roll), and they hadn’t had it since.

But more to the point: one hour. He had one hour to shrink his penis, stretch himself to a level of sufficient accommodation, and reignite his heat.

With a terrified whimper, he hurried to his laptop and began a frantic hunt for information and advice, but the all-knowing search engine didn’t seem to understand his questions. When he googled “how to jumpstart your heat,” the internet asked, “Do you mean heart?” or asking “Am I still an Omega?” yielded the benefits of fish in one’s diet, or “I’ve transformed into a Beta” didn’t seem to understand his question at all.

The tasks before him seemed impossible.

Sherlock was going to return home and find that his bond-mate was broken. The seconds ticked by in stillness, but his mind was racing. The thought of losing Sherlock was so upsetting he felt like he might throw up. That meant there was only one thing to do. Sherlock couldn’t find out. So John reached a white-panic decision: he would fake it.

There was nothing he could do to replicate an Omega scent. Synthetic products tried, but any discerning Alpha knew the difference, and Sherlock was the most discerning Alpha he knew. But maybe he could distract him with other scents. Something burnt, something sterile, aromatic candles and an overabundance of cologne. If his sense of smell was overwhelmed and confused just enough, Sherlock might just have to rely on his natural lusts, which he had in spades. It just might work.

Ukázka 2. (z pohledu obyč!Johna 🙂 ):

Sherlock turned, and for the first time since yesterday, they truly faced each other, expressions open, ready to communicate. It was as wide a window as either of them could expect.

“So,” said Sherlock, “this is the kind of thing you do. With . . .”

“With my Sherlock. Yeah. Two years now.”

“Oh.” He picked at a bit of fuzz on his sleeve, a sign of discomfort, a reason to look away. “And before that . . . You were in Afghanistan.”

“Yes. I was a soldier.”

“Omegas can’t be— Oh. I see. You . . . in that other life, you weren’t Omega.”

“No. I wasn’t.”

“Alpha then.”

John crooked an eyebrow. “Why might you think that?”

“The brash assertiveness. The crude language. Your handling of Mycroft and . . . other Alphas. Obvious markers.”

Despite himself, John smirked. He couldn’t help but feel a little flattered by the assumption. “That’s personality,” he said. “Not biology.” Then he sighed. “Beta,” he said. “Sherlock and I, we’re Betas.”

Both of you?” He looked stunned, like he couldn’t imagine another version of himself being anything but Alpha. To be fair, though, he’d had less than twenty-four hours to imagine another version of himself existing at all.

“All of us,” said John. “The whole population. One hundred percent Betas.”

Sherlock’s eyes near as bulged as he tried to wrap his mind around it. “How is that possible? Two sexes?”

“Trust me, six is a lot harder to swallow. Until recently, I had no idea what Alphas and Omegas even were, let alone heats and knots and all that insanity.” He sighed and scrubbed his face with a hand. Then, gesturing to their chairs, he said, “I suppose we ought to talk about this.”

Sherlock accepted the invitation with an abbreviated nod, and they both assumed their seats, John with both feet planted, Sherlock with a leg crossed over.

“Now this,” he said, indicating their respective positions, “feels normal. To me.”

“What? Sitting?”

“And talking. This is where we talk, Sherlock. With clients, with Lestrade or Mrs Hudson or your oaf of a brother.” He was pleased to see Sherlock’s lip quirk. “Usually, though, it’s just us, talking, like this. Those times are my favorites.”

“Mine too,” said Sherlock quietly.

John brightened. “Really?” He had honestly wondered about the private moments between them, Alpha Sherlock and Omega John, outside of heats, whether there was anything pleasant about them, for either party. To be more brutally honest, he wondered whether they happened at all.

“Why are you so surprised?” A look of offense darkened Sherlock’s normally bright blue eyes. “Unlike you, I’ve been bonded with my John for seven years. You claim only two with your Sherlock.”

 

 

 

Reklamy

2 komentáře Přidejte váš

  1. Leylon napsal:

    uuuuf, no Omegaverse… nikdy som tomu nevedela presne prísť na chuť a je jedno, v akom fandome som sa ocitla (preskakujem tak pekne z jedného do druhého aj keď johnlock je proste stálica u mňa 😀 ) a úprimne, rada by som vedela, ako ten nápad vlastne začal…. len že tu je do toho tak pekne pripletená naša realita, že je to vážne lákavé. určite je to zaujímavý typ na čítanie a tak trošku výzva, takže ďakujem, že si sa s nami podelila 🙂 🙂

  2. PharLap napsal:

    Páni! Tak tohle je něco! Omegaverse taky nemusím a popravdě se mu radši vyhýbám, ale tohle zní tak luxusně, že bych do toho s potěšením šla 😀 Možná se do toho nakonec vážně pustím… Díky za tip 🙂

Necháte mi komentář?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.