Moje povídky

Pro přehlednější brouzdání mezi povídkami, které jsem sama napsala…


Kapitolové

A třikrát zaklepej

Vrátil jsem se do Londýna, zraněný a profesně k ničemu. Pokecal jsem párkrát se svou ukradenou služební zbraní a došel jsem k závěru, že se musím znovu naučit žít mezi lidmi, jinak si hodím mašli.

A pak jsem narazil na jednoho cvoka, který mě rovnou pozval sdílet byt. Jak moc velký cvok jsem já, že jsem to vzal? Té ulici se většina lidí podvědomě vyhýbá, dům je prostě šílený a dělá nám naschvály, paní domácí je mrtvá – a přesto vypadá stále velmi dobře. Žijí tu tvorové, o nichž se mi ani nesnilo. Přes den běhám za Sherlockem a řešíme případy smrtelníků. A po nocích probíráme problémy duchů. Jenže první případ s duchem nejde moc dobře, a tak Sherlocka nenapadne nic lepšího, než požádat o pomoc démona…

Humor, fluff, víceméně case-fic…tak nějak :D. #Duchové! #Bubáci! 😀

Kapitoly: PRVNÍDRUHÁTŘETÍČTVRTÁPÁTÁŠESTÁ


 

Deset stolků do tuctu

(rozepsaná – ale každý dílek stojí samostatně)

Jediný kus nábytku a v různých variacích zažije tolik trablů… Kvůli různým důvodům prostě nezůstane v jednom kuse. Slash.

Humor, v jednom případě angst.

kapitoly: 1 ~ 2 ~ 3 ~ 4 ~ 5 ~ 6 ~ 7 ~ 8 ~ 9 ~ 10


dovolená za trest

(povídka pro Liss)

John, kterému to s Mary nevyšlo, se k Sherlockovi nevrátil. Vlastně s ním ani vůbec nekomunikuje. Potkat ho náhodou při nákupu před odjezdem na dovolenou je zlý sen.

Ne, počkat… Ten zlý sen teprve přijde…

John totiž přiletí na Korfu a prakticky po pár hodinách neskutečného klidu zjistí, že ze všech možných koutů Evropy jeden vyčouhlý detektiv bydlí jen kousek od něj! Rozčilující. Matoucí. Nervy cuchající… Tím spíš, že tu Sherlock není sám, ale má pánskou společnost. Velmi atraktivní pánskou společnost.

Tak tohle, vážení, je snad za trest.

Část prvnídruhá


Případ pražského domu

(dokončená)

Už to budou tři roky od chvíle, co se Sherlock vrátil mezi živé. On i John se příliš nezměnili; žijí v 221B, řeší případy… Ale John je přece jen trochu jiný než dřív. A Sherlock nejspíš vědomě ignoruje to, co se na něm změnilo.

Případ se starým domem v Praze by měl přinést rozptýlení. I když John vlastně ani nechápe, proč Sherlocka tenhle případ tolik zaujal; jejich klientka je prakticky najala k prozkoumání domu, ve kterém je asi schovaný poklad a navíc v něm straší.

Vážně, tenhle případ bude nakonec asi jen výlet do centra Evropy, “procházka parkem”. Možná se podívají na historické centrum, Praha je prý krásná (i když těžko říct, jestli tohle Sherlock ocení); no, a pak se vrátí domů, Sherlock bude určitě naštvaný, že ztratili čas pátráním po nějakém nesmyslu, a John bude naštvaný a unavený, protože bude muset poslouchat Sherlockovy tirády. Jako vždycky, všechno zůstane při starém.

Až na to, že nic nakonec nebude stejné.

Protože někteří duchové jsou až příliš skuteční.

A životu nebezpeční.

Kapitoly: Prolog ** 1 ** 2 ** 3 ** 4 ** 5 ** 6 ** 7 ** 8 ** 9 ** 10 ** 11 ** 12 ** 13 ** 14 ** 15 ** EPILOG

+ Bonus (zákulisí a vystřižené scény)


Snídaňový triptych

(dokončená)

Slashová prvotina a jedna z prvních povídek (proto prosím buďte shovívaví…ehm. :-P). Sherlock motá Johnovi hlavu svým chováním, které není zrovna typické pro spolubydlícího… Trojdílná povídka, více méně PWP.

Otevřít prvnídruhoutřetí částJednorázové
Ať už se to nikdy nestane

Ať už se to nikdy nestane vznikla vlastně původně na popud webu letswritesherlock.tumblr.com, jakožto výzva na dopsání určitého scénáře. A protože je to stránka v aj, taky jsem to původně anglicky napsala (tímto prosím ty, jejichž úroveň aktivní angličtiny je dobrá, aby raději nepátrali po původní verzi. O.o :D), ale myšlenka, že je John se Sherlockem schopný komunikovat i bezhlesně se mi líbila prostě tolik, že jsem se to pak pokusila přepsat do češtiny.

Sherlock má vážně průšvih. John by mu v takové situaci samozřejmě s chutí vynadal, jenže má zánět hlasivek, takže může akorát tak mlčenlivě zírat. Ale že zírá velmi dobře. Sherlock mu rozumí každé nevyslovené slovo.

Trošku angst, johnlock, fluffy konec.


Celkem dobrý plán
(povídka pro Terku)

John už je nějaký ten pátek rozvedený s Mary. Nespolehlivých, tajnůstkářských a falešných ženských má už evidentně dost, rozhodl se začít úplně znova a rovnou s někým, na koho dosud myslel jen podvědomě.

John potřebuje nějaký plán, aby to vyšlo…

Když Sherlock zjistí, s kým teď John chodí, nevezme to zrovna sportovně… Protože Johnovi teď nejspíš nejde o krátkodobý vztah, víme?

Sherlock taky potřebuje plán, aby to nevyšlo, jenže jeho mozek si zřejmě vzal dovolenou.

pozn.: squire tuto povídku přeložila do angličtiny! 😀 Pokud jste zvědaví na její English verzi, najdete ji ZDE.


Čtyři šípy (povídka věnovaná helsl)

Erós, Amor, bůh lásky, John… Ovlivňuje životy nás lidí, sám občas také podlehne lásce, ale není to ten naplňující cit, který svými šípy rozdává ostatním. A zatím co jej bohové připravili o schopnost svádět, musí po staletí přihlížet, jak zas a znovu jeho rukou lidé propadají lásce. A on je sám. Až na bratra, který jej často doprovází.

Nakonec zasáhne bláhová náhoda, díky níž zas a znovu potkává jediného člověka, kterého by tolik toužil mít… Hněv nad tou nespravedlností ho dožene k něčemu, co bohové nenechají nepotrestáno.

Ale jak do toho všeho zapadá Sherlock?…


Den, který nebyl zas tak černý

Povídka je součástí johnlock výzvy od Kraťuly – Rok s Johnlockem. Téma: Alternativní první setkání.

Johnovy dny jsou teď buď šedé, nebo rovnou černé. Většina jeho bývalého života už nedává smysl, je zbytečný a sám. Jednoho dne hledá útěchu ve čtvrti, kde mají lidé leckdy horší problémy než on. Ještě když bloumal ulicemi, než došel právě do té jedné s pomalovanou lavičkou, ani by ho nenapadlo, že mu takové chmurné posedávání na tom jediném zvláštním místě obrátí celý den naruby. Nebo spíš život. Teď to vypadá, že bude mít i novou paní domácí! Kromě jiného…


dotýkání

John má těžké období, dělá v práci i za nemocného kolegu a je to docela vyčerpávající… Takže jednoho večera, když se vrátí domů, usne prakticky Sherlockovi na rameni. Což se ještě nestalo. A Sherlock z nějakého zvláštního důvodu poprvé přivoní k jeho vlasům.

Ne naposledy. 😛

(fluff)


Horká vlna

Vzduch nehnutě stojí, větráky umdlévají vysílením a chladnější počasí ne a ne přijít. Jak to dopadá, když letní horko přetaví mozkové závity obyvatelům 221B?

Tahle povídka je zcela jistě PWP, totiž plot-what-plot? nebo taky porn-without-plot. Totiž slash bez adsence nějaké zvláštní zápletky. 😉


Intermezzo s lebkou

Děj se odehrává těsně před S3E3 His Last Vow, pokud jste ten díl neviděli, nebude vám to dávat smysl.

Je po svatbě. John si žije svůj život a Sherlock je sám… Zbyla mu jen jeho “kamarádka” lebka. Radil se s ní před tím, než Johna vůbec potkal. Tak si teď můžou zas dobře pokecat, ne? Nebo ne?…


Kam padají hvězdy

AU! Totiž Alternate Universe… 😀

Sherlock se nějak ocitne na místě, které nedává smysl, které by ani nemělo existovat. Na místě, kam padají hvězdy. Chtěl by tu být celou věčnost, jenže nesmí… Aspoň to říká John. A Sherlock nějak ví, že tenhle John by mu nelhal.

Něžné fantasy pohlazení na dobrou noc 😉

Inspirováno Coldplay a jejich albem Ghost Stories (a převážně trackem In the Dark), obsahuje ilustraci od úžasné PharLap!!!


Kladivo na Sherlocka

Tahle povídka navazuje na Intermezzo s lebkou, kde jsem na věci nahlížela z Sherlockova pohledu. Smutné, truchlivé, trucovité myšlenky…

V jednom komentu pod IsL jsem zmínila, že nerozumím tomu, proč se vlastně měsíc neviděli, proč se odcizili, co měl John tak důležitého, že začal Sherlocka opomíjet?

No a tady je jedno vysvětlení, které mě napadlo.

Na truchlení můžou být přece dva, a když spolu nijak nemluví, tak se všechny ty marné myšlenky nabalují a nabalují, až jednoho táhnou ke dnu a druhého… K pochybnostem o sobě samém.


Klidný večer

Sherlock je tak nabuzený posledním případem, že ještě ze setrvačnosti mele a mele, až najednou – usne.

Krátká jednorázovka o jednom klidném večeru, který přinese příslib něčeho… víc. 🙂

pre-slash.


Malíř

Sherlock možná přijal fakt, že ho John miluje, nebo spíš slyšel a rozuměl slovům, která John pronesl. Ale nedokáže se smířit s tím, že bych chtěl i jeho jako člověka – jeho tělo. John se mu snaží dokázat, jak je pro něj Sherlock krásný. A pomůže mu s tím hořká čokoláda.


Mohlo to být tak pěkné ráno!

Vánoční povídka se soutěží 😛 John se snaží Sherlocka navnadit šifrou k něčemu, co detektiv rozhodně nepovažuje za příjemnou kratochvíli.


Něco si přej

Johnlock výzva pro rok 2019 a měsíc leden – téma Ke hvězdám. 🙂

Padá hvězda a Molly si něco přeje. Co přesně, to ani sama neví… ale dostane díky tomu možnost žít lepší život, a po dnešku se jí do toho chce víc než kdy dřív. Když ji Sherlock přehlížel, dalo se to snášet – jenže teď ji nebude ani ignorovat, ani otravovat s čímkoli, co zrovna potřeboval, protože je mrtvý. Nebo… není?

Post S2.


orpingtonská koleda

Povídka napsaná v rámci Vánoční johnlock výzvy u Kraťuly (AO3), na téma:

Dárek – Krabice v krabici a další a další krabici… až nakonec v té poslední je něco významného.

Post S4.

John se před měsícem znovu stěhoval, tentokrát na předměstí Londýna. Sherlock jede za ním a malou Rosie na vánoční večírek, kde nesmí chybět ani Greg, Molly a Mike Stamford. Vánoce pro Sherlocka sice už nejsou tou nejhorší noční můrou, přesto má ještě spoustu výhrad a je nervózní nejen kvůli svátkům samotným… John se mu totiž nejspíš vzdaluje, což bolí o to víc, že je Sherlock úplně sám.

A nebo je to jen Sherlockův dojem – John pro něj má totiž zvláštní dárek, který by mohl lecos změnit…


Pět smyslů

… vánoční povídka – tentokrát vážně fluffy. 😛

Napadlo vás někdy, jak je úžasné mít pět tak skvělých smyslů???

Slyšíme zvuky, hudbu, slova, ruchy… Cítíme vůně, pachy, které v nás tak často evokují vzpomínky na silné zážitky. Vidíme – barvy, předměty, osoby nám blízké. Dotýkáme se – i když se nemusíme dotýkat druhých, stačí si jen občas uhladit vlasy, promnout oči, obléct rukavice. Jíme – a ochutnáváme.

John a Sherlock mají před Vánoci celkem klid od případů, a jak zpomalili svoje životní tempo, vnímají leccos, na co jim během roku tak nějak nezbýval čas.


Pod Jmelím

Vánoční večírek, žárlící Sherlock, spousta, spousta jmelí… 🙂


 

Podivná diagnóza

Na oslavu toho, že mě čekalo vydání stého článku na těchto stránkách, jsem napsala tuhle jednorázovou krávovinu. 😀

Udělala jsem si výlet za Johnem a Sherlockem, tak trochu. A možná jsem je trochu vyvedla z míry…


Podivná melodie

Povídka se soutěží 🙂 Po jedné z honiček za podezřelými, kdy John dostal docela nakládačku, se Sherlockovi něco rozleží v hlavě. Napíše pro Johna skladbu. John se při luštění not snaží přijít na to, co to tam proboha Sherlock zapsal…


Poslední tvář (povídka věnovaná KalamityJane)

Dali mu nové jméno, nový dům, nový život… Několikrát. Protože když po vás jde takový parchant jako po Samovi, pak i jeden z nejmocnějších lidí Británie má co dělat, aby Sama vůbec uchránil.

Ale teď se zdá, že bude brzy po všem.

Člověk by měl žít pořádně jeden život. Sam jich za posledních pár let žil několik a to člověka docela unaví. Zvlášť když vlastně nemáte pro co žít.


Poslední waltz

(Poslední čtyři jednorázové povídky jsou nádhernou ukázkou toho, jak jsem nemožná ve vymýšlení názvů… Ani jsem si toho při psaní nevšimla, dokud ty názvy nejsou jeden vedle druhého… O.o No nic. :-P)

Chybějící scéna z S3E2 The Sign of Three. John se v ní zmínil, že ho svatební waltz učil Sherlock… Tohle tak nějak přirozeně vyplynulo. 🙂

Inspirováno Norah Jones a její Come Away with Me.


Přeživší

Duchařský a zádumčivý příběh o tom, jak je samota nesnesitelně dlouhá a jak ještě pořád zbývá naděje na další setkání po životě. Jakýs takýs překlad povídky původně psané v Aj.

Angst.


Případ bez konce

Povídka v rámci Johnlock Challenge, dle přiděleného tématu:

Sherlock přijme Johnovu náklonnost a akceptuje ji, jenomže sex je pro něj tabu. Má rád objímání, laskání ve vlasech, látku Johnova svetru a na tisíc verzí dýňové polévky. John ovšem strádá a uvažuje, jaký pro něj má takový vztah smysl.
Povídka by neměla vyústit Sherlockovou změnou a náhlým zájmem. Je na Johnovi, zda bude Sherlocka respektovat a zda se mu podaří najít v jejich vztahu soulad.
Je vůbec možné existovat v takovém prapodivném partnerství?
Je to jedno velké dilema.

Název je malinko zavádějící – nejedná se o casefic. 🙂 A přestože obsah by dle tématu vlastně mohl být dost cudný, tak tomu opravdu není – naopak toto je velmi NSFW povídka, pozor, kdo vám čte přes rameno.


Půlnoční

Sherlock se po dvou letech vrací do Londýna. Je vidět, že se mu celou tu dobu mysl soustředila na docela jiné věci, že nebyla schopná do detailu promyslet, jaké následky bude mít jeho “sebevražda”.

Povídku jsem psala těsně před vydáním třetí série Sherlocka. Vánoční nálada… v téhle povídce vlastně ani není. Protože když se dvěma lidem stýská takhle moc, pak určitě nebudou mít chuť slavit.

Pre-slash.


Sherlockovi knoflíci

crack!fic 🙂 Totiž povídka s potrhlým, praštěným dějem. Vznikla na počest existence fanartu, kde knoflíci* na Sherlockově košili trpí a funí nad námahou udržet cípy košile u sebe… (No vážně, kdo ho v BBC navléká do tak těsných košil?? o.o)

Obrázek uvnitř povídky.

* – „knoflíci“ píšu záměrně, přišlo mi nudné těmhle kvazi pohádkovým bytostem (protože když komunikují, nejsou to jen předměty) říkat „knoflíky“. 😉


Svařené víno

Vánoční povídka :-). Nemám moc v oblibě prvoplánově sladké a šťastné příběhy, kde máte pocit, že od začátku do konce cumláte cukrátka… A tohle je důkaz :-)).

Sherlock se s Johnem už rok vůbec nevídá, loňské Vánoce se rozešli ve zlém a za dost smutných okolností… Tyhle Vánoce jeho přátelé, Lestrade, Molly a paní Hudsonová nedovolí, aby je Sherlock prožil smutně a osaměle…

Skončí to dobře, nebojte :-).


Valentýnská jízda

Paní Hudsonová potřebuje dostat Sherlocka na víkend z bytu. Požádá Johna, aby to zařídil, jenže tahle jedna prosba spustí úplnou lavinu… Nakonec se v jedné díře na konci světa, kvůli úniku od Valentýna, v soukromé chatě uprostřed sněhové vánice, sejde John s Gregem, Molly a… Sherlock. Jak si ukrátit večer, když chcete zapomenout na trapnost setkání po několikaměsíčním mlčení? Posilnit se něčím ostřejším, zkouknout Doctora Who a snad si i zahrát flašku…

A možná pak zpátky domů nepojede každý single, ale pěkně v párech.

Greg/Molly. John/Sherlock.221B povídky

Povídky, které mají formát 221 slov, kde poslední slovo začíná na písmeno B. Doufám, že přijde inspirace a budou nervy (a rozpoložení) na to, abych jich udělala víc. 🙂

Ráno – fluffy, něžný 221b ficlet.

Šest vánočních 221B, post-Reichenbach – tady

Příslušenství pro nemocného – Kdyby ten Sherlock jednou spolkl svou hrdost… Ale to on ne.

Jedno slůvko

Bručoun

Dlouhý týden

Bastardi

+ Bezpečí


Necháte mi komentář?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.