Moje překlady

Pro přehlednost vydaných překladů vypisuju i tuhle kategorii – řazeno ABECEDNĚ. 🙂

Všechny povídky uveřejněné na tomhle webu byly přeloženy se souhlasem autora.

Zpočátku jsem u více méně NSFW povídek dávala hesla, postupem času jsem od tohoto odstoupila. Abych hesla odstranila, musela bych odstranit samotnou povídku a opět ji vložit, čímž bych přišla o cenná data a dost jistě bych z toho lezla po zdi, takže hesla u těchto zůstávají, máte je připsané pod každým popisem povídky.Kapitolové

Důkaz o lidském životě

Sherlock a John za jedné bouřlivé noci vypadnou z lodi rovnou do běsnícího oceánu, a tak začíná jejich boj o holý život. Podaří se jim doplavat k jednomu opuštěnému ostrovu, na kterém před nimi žádný člověk nikdy nebyl. John ten úděl přijme s praktičností sobě vlastní a dělá vše pro to, aby vydrželi naživu co nejdéle. Jenže Sherlock není stavěný na neustálý nedostatek podnětů. Opakující se činnosti, monotónní hučení větru a oceánu si žačne vybírat svou daň, a Sherlock přichází o rozum.

Co když nepřežijí nadcházející zimu?

Co když se z ostrova nikdy nedostanou?

A pokud se z něj přece jen někdy dostanou, jak to kdy může být mezi nimi takové, jaké to bylo dřív?

Slash (explicitní), možné tendence k násilí, sebepoškozování. Víc, než Robinsona Crusoa to připomíná Trosečníka (Cast Away). NSFW.

Autor: thesardine (Evidence of Human Life)

Počet kapitol (částí): 3

heslo: DOLŽ

Otevřít prvnídruhoutřetí kapitolu


Halloweenská párty

Sherlock řeší neobvyklý případ – sériový vrah se totiž chová jako upír. Svou další oběť chce najít na Halloweenské párty, na kterou se vydá Sherlock s Johnem v epesních převlecích… Sherlock temně modře pomalovaný, prakticky polonahý, jako vystřižený ze Snu noci svatojánské. John jako pirát Roberts… Totiž ne, vlastně je to převlek Červeného bedrníka: těsné jezdecké kalhoty, vysoké boty, maska přes oči, meč a kápě, která mu jednou zachrání důstojnost.

V jednom pokoji, co vypadá jak ze sedmnáctého století, se pak pokusí dopadnout podezřelého, který se chová ale vážně dost neobvykle, a navíc snad vyřeší ten dosud složitý vztah, který pro Johna už dávno není jen platonický.

Slash, NSFW.

Autor: XistentialAngst (The Halloween Party)

Počet kapitol: 3

heslo: HP

Otevřít prvnídruhou třetí kapitolu


Klíč

Sherlock ten klíč držel v ruce, neschopen pohybu, zatímco sledoval, jak John odchází a mizí za rohem. Nechtěl ten klíč, nechtěl, aby mu John zmizel z dohledu, nechtěl si znovu přehrávat rozhovor, který vedli před chvilkou, ale jeho mysl ho zásobovala veškerými detaily.

Sherlock v exilu nepobyl ani pár minut, natož hodin, a jakmile se vrátil zpět, Mary prostě zmizela. Johna to změnilo… Natolik, že odmítá mít s 221B cokoli společného. Vrátí Sherlockovi klíč.

A jejich cesty se rozdělí.

NSFW.

Autor: 221b_careful_what_you_wish_for (The Key)

Počet kapitol: 13 (krátkých, pospojovaných v trošku větší kusy 🙂 )

Otevřít kapitoly: 1.+ 2.3. + 4.5. + 6.7. + 8. 9. + 10.11. + 12. + 13.


Muž a zvíře

Sherlock je něco, čemu by se snad dalo říkat vlkodlak, kvůli neexistenci přesnějšího výrazu. Ale není to bezduché monstrum podléhající diktátu měsíce – prostě má ve svém těle, své DNA něco navíc, co prostě obyčejný člověk nemá. 

Uhánět pláněmi Dartmooru může být úchvatný pocit… Pokud ho tedy právě někdo neloví. A ano, někdo zjistil, že není obyčejný vlk, a taky se zdá, že je na Sherlocka skvěle připravený. 

Sběr dat, experimenty, takový vědecký přístup by Sherlock mohl schválit – pokud by právě on nebyl tím předmětem bádání. A protože jeho druhé já má vlčí duši, jak to asi může skončit, když jej zavřou do klece? Vlk běsní. A co když do té klece podstrčí ještě obyčejného člověka? Co udělá vlk v Sherlockově těle?

NSFW.

Autor: JupiterAsh (Man and Beast)

Otevřít PRVNÍDRUHOU část


Na Hraně

Sherlock a John. Vztah, který funguje tak jedinečným způsobem, že by jej mnozí prostě nepochopili. Sherlock potřebuje Práci, případy, cokoli, co zaměstná jeho neunavitelný mozek a Johna, aby ho obdivoval, protože každý génius potřebuje své publikum. John potřebuje risk, napětí a také Sherlocka, aby se o něj mohl starat. Jenže také potřebuje náklonnost, něhu. Funguje jinak než Sherlock.

Zatímco jeden bere vše, druhý by se pro něj rozdal. Balancují nad propastí, neustále na hraně, neschopní najít zlatou střední cestu.

A pilíře jejich vztahu nejsou tak mohutné a pevné, jak si Sherlock myslel. Za tuhle špatnou domněnku budou hořce platit oba, Sherlock i John.

Autor: NoStraightLine (Trying to Find the In-Between)

Počet kapitol: 9 + bonus PWP díl

betaread: kalerme

heslo: NH

Otevřít kapitoly: 1.2.3.BONUS 3 a půl4. – první část4. – druhá část 5.6. – první část6. – druhá část7. – první část7. – druhá část8. – první část8. – druhá část9. – první část 9. – druhá část


 

Než jsem tě potkal, byl jsem vždycky sám

Sherlock je démon. Mycroft je anděl. A John je prostě John.

Trochu tajemná a zvláštní AU povídka. Starodávné runy, Boží Vůle, Moriarty a jeho touha zničit Sherlocka. A potom jeden obyčejný člověk, který vlastně vůbec není obyčejný, protože kdo by dokázal žít vedle démona?

Autor: etothepii (I Used to Live Alone Before I Knew You)

Původně jednodílná povídka je rozdělena na dvě části.

Otevřít první částdruhou část


Noční trilogie

 

John míval zlé sny ještě před tím, než se seznámil se Sherlockem. Jenže poté, co se s ním seznámil, má úplně nové noční můry. A nejsou o zastřeleném taxikáři.

Postupem času ho ale zlé sny přestanou trápit. Přichází nové, hezčí, šťastnější… A tak nějak za to může Sherlock.

Autor: Chocolamousse (The Night Trilogy)

Počet kapitol: 3

Otevřít kapitoly: 1. Původ snů … 2. Noční hlídka … 3. Probuzení


Problém v Edinburgu

“Fajn dovolená, jen trošku… vražedná,” řekl John suše.

“Ano! Ten nejlepší typ dovolené!” culil se Sherlock. “Takže se nebudeme nudit!”

Poté, co se John rozejde s Mary, vrací se zpět do Baker Street. Detektiv a jeho blogger si udělají výlet do Edinburgu, protože Sherlocka jeho sestřenice Violet žádá o pomoc. John o rodině Holmesů zjišťuje víc, než čekal, ale pokusí se neutéct s křikem…

Autor: snorklepie (The Edinburgh Problem)

Počet kapitol: 39 (dokončená)

Kapitoly:

1.. 2.. 3.. 4.. 5.. 6.. 7.. 8.. 9.. 10.. 11.. 12.. 13.. 14.. 15.. 16.. 17.. 18.. 19.. 20.. 21.. 22.. 23.. 24.. 25.. 26.. 27.. 28.. 29.. 30.. 31.. 32.. 33.. 34.. 35.. 36.. 37.. 38.. 39..

 


řekni, co fotíš

„Pokud chceš zjistit, co se někdo bojí ztratit, sleduj, co fotografuje.“ – Neznámý

Aneb: John má plný mobil fotek, Sherlock má plný mobil fotek… ale nebýt Grega Lestrada, asi by se to pánové nedozvěděli. Třetí část je vyloženě NSFW.

Počet kapitol: 3

První část: Jinýma očima

Druhá: Pod drobnohledem

Třetí: Fotografické důkazy

 

Autor: Itsallfine (Librarylock) – Watch What They Photograph


 

The Road Less Traveled – série

Mycroft jednoho dne promluví Sherlockovi do duše, a ať se mu to líbí nebo ne, Sherlockovi se jeho slova dostanou pod kůži. Jde o to, že oba dobře vědí, že John dřív nebo později najde nějakou ženu, která bude s úsměvem trpět jeho výpravy se Sherlockem, až se do ní John zamiluje tolik, že si ji vezme, odstěhuje se a budou mít spolu tucet dětí… Sherlockův plán je tedy jasný: přimět Johna, aby se do něj zamiloval, a tím pádem zůstal s ním.

autor: verityburns (The Road Less Traveled)

počet kapitol: 18

heslo: TRLT

Otevřít kapitolu: 1.2.3. 4.5.6.7.8.9.10.11.12.13.14.15.16.17.18.

 

Do této série ještě patří: Less Traveled Christmas

Navazuje na TRLT.

John a Sherlock budou slavit Vánoce spolu… A ke všemu u Holmesových doma. Hodně romance, trochu angsty, a hlavně vánoční nálada! 🙂

autor: verityburns (A Less Traveled Christmas)

počet kapitol: 3

heslo: LTC

Otevřít kapitolu: 1.2.3.

 

… a k tomu navíc: The Road Less Traveled – EPILOG: Na cestě

Přestože jde o jednodílný epilog, přidávám ze zřejmých důvodů do téhle sekce. Nechci vypsat spoilery, ale tak malá nápověda: čím končí pohádky? 😉

autor: verityburns (The Road Less Traveled Epilogue: On the Road)

 

 


 Tři nové zprávy

John ve chvílích, kdy má namále, myslí poslední dobou na jedinou věc. Nebo spíš člověka. Je to trochu rozčilující, ale aspoň v duchu k sobě musí být upřímný. Jednou to vypadá, že vážně zemře, a rozhodne se, že by se měl Sherlockovi svěřit… a když už to nejde osobně, tak Sherlockovi aspoň musí zanechat zprávu.

Ale pak přece jen vyvázne živý. A Sherlock má pořád přístup k tomu vzkazu… John se ho prostě musí zbavit.

Autor: earlgreytea68 (Three New Messages)

Počet kapitol: 2

Otevřít PRVNÍDRUHOU částJednodílné

 

Hloupého trkni!

John má s Gregem Lestradem odjet na konferenci do Skotska… Konferenci, na níž měl jet původně Sherlock, jenže ten to odmítl. Ke svému zděšení a vzteku zjišťuje, že John odjíždí s Gregem (nezadaným… atraktivním…) docela rád!

Netuší, že je to tak trochu bouda na něj – i když vlastně ne tak úplně.

No, a ke všemu i Greg zjistí, že všechny cesty fakt vedou do Skotska… a to platí i pro Mycrofta Holmese.

Crack!fic :).

Autor: EventHorizon (Sometimes you need a push)


konzerva fazolí

John jednou v Tescu, v uličce u konzervovaných fazolí, přijde na naprosto nečekanou věc…

Aneb: Co se asi může stát, když si před svým spolubydlícím pustíte pusu na špacír a mozek za mluvidly zaostává. 🙂

Autor: aquabelacqua (Love Notes: Tinned Beans)


Láska je rytmus

Všechny životy končí. Všechna srdce se zlomí.

Tedy pokud nejste někým z rodu Holmesů, kteří žijí věčně, dokud své srdce někomu nedají, nebo jej pro někoho neztratí… Pak jsou zranitelnými, dokonce víc zranitelnějšími, než jsou obyčejní lidé.

Sherlock svoje srdce hlídá opravdu pečlivě, celý život kolem sebe staví bariéru, aby snad omylem někomu svoje srdce nedal…

A pak se v jeho životě objeví John Watson.

AU – magický realismus.

Autor: eyeus (Love Is the Rhythm)


Mini příběhy pro Tumblr

Kratinké oddychovky, v různých žánrech. Mají jen pár slov, ale leckteré z nich ve vás zanechají takové to zasněné něco. Každá kapitola stojí samostatně, nepřekládám všechny, jen vybrané.

S.H.E.R.L.O.C.K. (dtto)

Raději píšu smsky (I prefer to text)

Pasivní kouření  (Second-hand smoke)

Jez (Eat)

Rackové (Seagulls)

J.O.H.N. (dtto)

Školní sraz (School Reunion)

Viktoriánský (Victorian)

Spěch (Rush)

Správné a špatné (Right and Wrong)

Bzzzzz (Buuzzzz)

Sentiment (Sentiment)

 

Autor: Atlin Merrick (Wee tumblr fics)


 

O kapitánu Johnu Watsonovi, genetice a dalších praštěných věcech

Vysvětlení pro to, že Johna kde kdo zná jako Watsona Tří Kontinentů?? Jack Harkness je jeho otec!

Sherlock neví, jestli se kvůli tomu  žárlivostí zblázní, nebo umře na sexuální frustraci.

Autor: cyerus (Captain John Watson, Genetics, and Other Crazy Things)

pozn.: crossover s Torchwood 🙂

 


 

Papírky

Stokrát rozepisované téma: druhá epizoda třetí série – The Sign of Three – Johnova rozlučka se svobodou, byt 221B, Sherlock a John sedí naproti sobě v křeslech a hrají hádací hru. Každý dal tomu druhému na čelo papírek se jménem, které potom ten dotyčný musí uhodnout. John má na čele Madonnu, Sherlock má na svém čele své vlastní jméno. Oba dva jsou už celkem opilí.

Alkohol je nejen uvolní, ale taky jim rozváže jazyk. Nejspíš se tak každý z nich dozví víc, než by slyšel za střízliva, a vzhledem k tomu, že povídka je slash a johnlock, o čem asi tak můžou mluvit? A co z toho všeho asi může vzejít?

Autor: emmagrant01 (Sheets)

Heslo: P


 

Poznámky (aneb: Sherlockova sbírka)

 

Sherlock jednou najde papírek, kde si John napsal adresu 221B, Baker Street… (Ano! Psal to těsně poté, co se se Sherlockem setkal poprvé.) A Sherlock si tu poznámku z pro něj nepochopitelného důvodu schoval.

Stejně jako si schoval i další popsaný kousek papíru. Účtenky. Seznam na nákup.

Proč by si ale detektiv schovával něco takového?…

Autor: Kryptaria (Notes)


Pod Povrchem

Sherlock potřebuje Johna, aby mu pomáhal, a v téhle povídce to není tak obvyklá pomoc… Potřebuje totiž, aby John předstíral, že je mrtvola, nebo přesněji oběť vraždy, kterou Sherlock vyšetřuje. Jenže John je opravdu dost přesvědčivý a tak se Sherlock při tom zkoumání trochu zapomene a dotyky, které by jinak byly dost chladné, se mění v cosi…

 

Autor: entangled_now (Undecurrents)

heslo: Pod povrchem


 

Povídky z tumblr

Tohle není totéž, jako Mini příběhy pro tumblr od Atlin Merrick! Tyhle povídky jsou úplná směska, různí autoři a různé johnlock (Sherlock) příběhy. 🙂

Už nesčetněkrát jsem na tumblr narazila na drobné johnlock ficlety, které mě totálně rozložily; od autorů, kteří se třeba psaní ani moc nevěnují, ale někdo nebo něco je inspiruje k malinkým povídkám… Nechápu, proč mě už dřív nenapadlo je překládat, ale lepší pozdě než nikdy!

Ve sbírce Povídky z tumblr bude všechno možné, něžné, slashové, emo, vtipné, sexy, křehké… Na co narazím, a u čeho si tentokrát řeknu, že to přeložím (a ne jenom přečtu, lajknu a rebloggnu :D) – a co pochopitelně dostane souhlas k překladu, ostatně jako všechno tady.

Linky na originály jsou u každé povídky zvlášť.

 

1. Jednou ráno (od buckleupandhunkerdown)

2. Když detektiv spí (od watsonshoneybee)

3. Odloučení (od oxforlunch)

4. Občas je teskno (od watsonshoneybee)

5. Výročí (od watsonshoneybee)

6. Model (od conversationswithbenedict)

7. Dobrý sen (snogbox1)

8. Párek idiotů (snogbox1) – navazuje na Dobrý sen


 

První setkání

Jako správný Johnlock shipper, Atlin Merrick věří, že i kdyby se John a Sherlock nepotkali za okolností jako ve Studii v růžové, prostě by se potkali jinak. (Tuhle víru vesele vyznávám i já. :-P) Oni jsou prostě hotový pár, takže osud by je dal dohromady tak jako tak. Mohli by se třeba potkat v jedné zahradě. Nebo v metru. Nebo v bistru. Nebo v sexshopu. Nebo při záchraně života. Nebo…

Každý dílek je samostatný. Budu překládat jen některé z nich a vydávat je budu nejspíš napřeskáčku.

Původní název: Well Met

Autor: Atlin Merrick

 

Teplý lovec

Všechno vzhůru nohama

Vlak plný myšlenek

Mlíkař

Lebka a zkřížené hnáty

Horká polévka

… Je to můj bratr

Magor

Už jsem (za tebou)

Vajazzle

Nevytahuj… se

Polib a řekni

Hlad po kůži

O vzkazech

Pardon za francouzštinu

Kavalír

Směr: rozptýlení

Fanoušek

Rychloseznámení

 


Poprvé venku

 

John se zotavuje z únosu, který přežil jen tak tak, a společně se Sherlockem zajdou na vánoční večírek Scotland Yardu. Greg Lestrade a ostatní jsou pak svědky něčeho, co čekali a na co si vsázeli už dlouhou dobu.

Autor: verityburns (First Night Out)

Povídka má i PODFIC čtený samotnou Verityburns! (link na jejím profilu na AO3)


 

Rien ne va plus

Paní Hudsonová má oči a uši úplně všude, zvlášť co se týče 221B. Její chlapci umí být celkem hluční, dupou a vůbec; a kdo to má všechno vydržet, když ta kyčel tak děsně bolí? Už jim jde skoro vynadat, když…

První překlad, betaread kalerme :).

autor: Ariane DeVere (Rien Ne Va Plus)

heslo: Rien ne va plus


 

Špatný nápad. Vskutku otřesný.

Mystrade!

Aneb: Když Sherlock svou nevymáchanou tlamou spustí lavinu smsek mezi svým bratrem a jistým detektivem inspektorem. Ti dva se k sobě přece vůbec nehodí. Ani trochu.

Autor: Raspberry_Blond (Awful idea. Terrible, really.)


To, co máš rád

Sherlock nechce jet na svátky domů sám, ale s Johnem. V sídle Holmesů na ně čeká úžasná (a sassy) maminka Holmesová a po jisté události v místní hospodě se dočkáte i milého fluffu. Vánoční nálada z téhle povídky úplně sálá a John nahlíží na věci s humorem. :3 A navíc je psaná v roce 2010, takže leckteré překážky dalších sérií pochopitelně nehrozí.

Autor: misspamela (That Thing You Like)

Autorka bohužel nereaguje na zprávy na žádném z jejích profilů. Bylo tedy přeloženo bez jejího souhlasu, ale jak je v mém případě obvyklé: udělala jsem to, jak nejlíp jsem mohla.


tohle by ani nemělo být možný

Kvůli jednomu závislákovi se kdesi v Londýně setkají dva lidé, kteří snad nemůžou být odlišnější… Greg a Mycroft. A tohle první setkání je vážně zvláštní, protože… to vlastně není první setkání??…

Autor: aquabelacqua (Against All Odds)

#Mystrade! Fluff. Angst.

 


Velký O.N.

AU Sherlock. John má těžkou práci, musí jakožto strážný anděl dohlížet na Sherlocka. Jenže Sherlocka každou chvílí někdo vraždí, no to je prostě na prd… Ještě že má John kouzelné hodinky, kterými může vrátit čas.

Crack!fic.

Autor: cridecoeur (Capital H-i-m)

Necháte mi komentář?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.