Další povídky

 

Díky příspěvkům z poslední doby – a taky do budoucna – přidávám novou kolonku pro tvůrčí bytůstky, které u mě našly azyl. 😛

 

 


 

 

PŮVODNÍ POVÍDKY

(Řazeno abecedně dle autora proto, abych jiným řazením nerozházela mezi sebou navazující povídky)

Autor: Harryet

Experiment jménem John

 

Jedno selhání, několik ztracených životů. John se nedokáže smířit s tím, že nemohl zabránit neštěstí a stane se z něj troska.

Jediný, kdo ho dokáže aspoň trochu držet nad vodou, je Sherlock. Jenže John se tolik změnil…

To chce radikální řez.


 

 Autor: Leylon

Čas zmien

Loučení. Sherlock má odletět pryč, aby pykal za Magnussenovu vraždu. Ještě je ale třeba říct jednu věc. Ještě je třeba jednu věc udělat. A zjistit, jestli… snad…

Křehká jednorázovka od Leylon. A přestože to možná není očividné, je plná naděje. 🙂

 

Medzi dvoma výstrelmi, Pán Holmes?

Slepý bankéř (S01E02), Sherlock pospíchající na cirkusové představení. A myšlenky na Johna v trochu jiném světle, protože co kdyby…? Pre-slash.

 

Tam, pod hviezdami londýnskými

Děj se odehrává po S3E3, ale jakoby se snad ani poslední scéna s Moriartym nestala… Sherlock sedí na střeše 221B a připojí se k němu John. A Sherlock si uvědomí něco zásadního, co by mělo sílu leccos změnit.

Povídka navazuje na Medzi dvoma výstrelmi, Pán Holmes?

 

Jeden pre druhého

Závěrečný díl povídek od Leylon, kde se Sherlockovi, Johnovi a Mary podaří vyřešit velmi složitou situaci neobvyklým, ale pro všechny zúčastněné uspokojujícím způsobem. Třešnička na dortu celé kvazi trilogie! 😉

 

Rodinné tajomstvo

Sherlock je na návštěvě svých rodičů a při rozhovoru se svým otcem si uvědomí jednu zásadní věc… John Watson totiž není úplně obyčejný muž.

 

Áno. Bude.

(221B povídka)

Helsl – táto  drobnosť patrí tebe. Nebudem rozpisovať pre čo všetko. Poviem to proste len takto – ĎAKUJEM 🙂

 

z kosti a kameňa

Nebola to typická lovestory.

Nie, to určite nie  – ľudské ľúbostné príbehy totiž začínali ľahko a rýchlo, temer rovnako prirodzene ako dýchanie, no rovnako ľahko, bohužiaľ, aj končili. Netrvali celé životy a život jednotlivca nepresahovali.

A takmer s istotou nezahŕňali obživnuté sochy a tak trochu skamenených ľudí.

John je součástí sousoší vojáků. Díky tomu celá desetiletí, pokud nespí svým zvláštním způsobem, sleduje osudy kolemjdoucích lidí. Jednou se u něj objeví malý chlapec… A protože kolem Johnovy sochy nejde naposledy, John vidí, jak se chlapec mění v muže, výjimečně všímavého, zranitelného… chladného…

Dokud se jednou nestane něco, co ani jeden z nich nečekal.


 

Autor: Liss

Nevítaný návrat

Tato a další dvě povídky od Liss jako by koexistovaly se třetí sérií, a přesto jsou jiné. Každá má něco navíc, co jsme v sérii neviděli, nebo vidět nemohli. Non-johnlock.

Sherlock se vrací mezi živé, ale Johnovo přivítání není takové, jaké si představoval… Je zřejmé, že John na něj se životem nečekal. Ale co teď?

 

Svědkova promluva

Poněkud vtipnější verze Sherlockovy řeči na svatbě Johna s Mary. 😀

Non-johnlock.

 

Splněný slib

Závěrečný díl trilogie třetí série očima Liss, která zachytila i události „za scénou“, co nám Mofftiss zatajili. 🙂


 

Autor: PharLap

Muž z mých snů

PharLap znáte díky (nejen) johnlock ilustracím, třeba pod povídkou Kam padají hvězdy, ale teď napsala něco tak podobně snového, že čas vydání dávám takhle navečer. Je to jako pohádka, hořkosladká a s nadějným koncem.

Protože když mají dva muži ten samý sen… tak se nakonec určitě musí setkat. Že ano?

Poznámka: Tato povídka byla s pomocí kalerme také přeložena do angličtiny.

 

Na shledanou

 

Úplně jiný svět. Ohraničený plotem, živící, zaměstnávající a pěstující určitou kastu lidí pro potřeby někoho jiného, bohatšího a jim nadřazeného. Sherlock je za tímhle plotem celý svůj život. Ale John je tu nový.

Moc společného času jim nezbývá. Ale co když přece jenom…

Naděje umírá poslední, že?

Saturn

Leží ve svém drahém obleku a milované fialové košili v šarlatovém saténu černé rakve, dlaně semknuté pod bradou ve své typické přemýšlivé poloze. Husté černé řasy uzamykají mandlové, ledově modré oči do věčného spánku, konečného klidu.

Tahle povídka nemá vůbec nic společného se Sluneční soustavou, ba ani celým vesmírem. Byla inspirována písničkou Saturn od Sleeping At Last, a tak nese stejný název.

Angst… ach, vážně jo.

 

Sladké sny, Johne

 

John měl odjakživa rád Vánoce. Už odmalička miloval tu sváteční atmosféru, vůni domácího cukroví a melodické písničky. Miloval zdobit dům lesklými řetězy a zářivými světélky připomínajícími noční hvězdy a chodit do centra na punč. Miloval všechno, co mělo alespoň nepatrnou spojitost s tímto svátečním obdobím. Miloval, až do teď.

Angst – tak, jak je u PharLap celkem běžné… 🙂

 


 

Autor: squire

 

O ošemetných lžích, omamných látkách a osudové lásce

Technicky vzato je tahle povídka překladem původně v angličtině psané On Dates, Drugs, and Destiny, jenže protože ji tak jako tak psala squire, nechávám ji zde mezi autorskými.

Sherlock potřebuje přístup k penězům. Jenže aby se k nim dostal, musí splnit jednu z podmínek jeho fondu, a on si vybere pro něj ten přístupnější – musí jen najít někoho, kdo by si ho vzal. Ah, tamhle, ten kluk zjevně potřebuje peníze na lékařská studia, určitě bude souhlasit…

Jenže Sherlock je Sherlock a John má plné zuby toho, starat se o závisláky. Jejich osudy se rozdělí…

Než je zase nevědomky spojí Mike Stamford.

John čeká, až ho Sherlock pozná, jenže to se  nějak neděje. Že by na něj Sherlock prostě… zapomněl?

 

Původně třídílná povídka vyšla v pěti kapitolách.


 

Autor: TruTru

Dopisy Henryho Sheffielda

 

Dva roky po Pádu John žije osamělý, stereotypní, prázdný život. Každodenní prohlížení e-mailové schránky je spíš rutina… než mu přijde zvláštní mail.

Henry Sheffield je sice nějaký ten pátek po smrti, a jediné, co po něm na tomhle světě zbylo, je jeho noha, ale i tak zvládne Johnovi napsat mail…

Protože ho ve skutečnosti píše Sherlock Holmes, t.č. pátrající po Moriartyho kumpánech. A John si najednou se Sherlockem začne být o něco bližší než dřív.

Jenže Sherlock se nevrátí, nikdy. A až to Johnovi konečně dojde, bude to pro něj mít naprosto zničující následky…

 

03:47 Jsem naštvaný

 

Nesnažte se naštvat Johna Watsona. Zvlášť, pokud jste Sherlock Holmes. Jenže zase na druhou stranu, pokud si chcete vybít energii, neměli byste tak učinit prostřednictvím článku, který na blog vlastně nechcete uveřejnit. Protože pak by jeden detektiv konzultant mohl ten článek přece jen vydat…

 

Terapie

Johnův život po tom, co se vrátil z Afghánistánu, připomíná divokou horskou dráhu – pozná Sherlocka, řeší spolu jeden případ za druhým… Vždyť ten seriál dobře znáte. 🙂 Ale upřímně, který normální člověk prožívá takové dobrodružství, jako on? Všichni ten seriál od BBC sledujeme a ani se nepozastavíme nad tím, nakolik neskutečně to všechno vypadá.

Co když je všechno jinak? Co když je na tom John ve skutečnosti hůř, než že má jen jizvu na rameni a psychosomatickou bolest v noze? Co když trauma z války postihlo i jeho mysl?

TruTru Kanashiko tuto povídku věnuje Salazaret.

Inspirováno videem – link je v povídce.

 

Na rozlučce o den více

TruTru a její další, tentokrát dvoudílná, povídka. SLASH.

 Info: Inspirováno filmem Na Hromnice o den více. Johnlock.

Sherlock čelí nelehkému úkolu, připravit pro Johna důstojnou rozlučku se svobodou. Zdá se ale, že ztrátu Johnovy svobody prožívá víc, než samotný John. Den, který nedopadne nijak zvlášť dobře, by Sherlock nejraději vymazal z paměti. Co kdyby ho ale místo toho musel prožít znovu a prožívat ho napořád? Co by si geniální detektiv počal s nechtěnou věčností?

– Varování: 18+ , nevěra, prvek scifi, někdy možná přehnaně romantické, občas mimo charakter.

– Věnování: Tahle povídka vznikla na základě silné obliby prostředního dílu třetí série a je věnovaná všem, kteří Znamení tři taky tak milují.

počet kapitol: 2


Autor: Ygritte

 

Odvrácená strana mince

Od Sherlockovy smrti uplynul přesně rok. John vzpomíná. Molly naslouchá. A to, co se dozvídá, její dosavadní představu o geniálním detektivovi dost zásadně mění. Nehledě na to, že ji začne pořádně hryzat svědomí… A tak zatímco Sherlock Holmes urputně likviduje Moriartyho pavučiny kdesi v zemích třetího světa, Molly Hooperová se rozhodne. Nebo spíš – nechá za sebe rozhodnout vesmír.
A právě v této chvíli se začíná odvíjet úplně jiný příběh, než který napsali pánové Moffat s Gatissem. Příběh o tom, jak to mohlo být, kdyby se John dozvěděl pravdu o Sherlockovi už o rok dříve. Jak na takové zjištění zareaguje? S jakou nabídkou za ním přijde Mycroft? A kde vlastně je právě teď Sherlock Holmes?

Počet kapitol: 7 + epilog

Otevřít prvnídruhoutřetíčtvrtoupátoušestousedmou část – epilog

 

Jeden komentář Přidejte váš

Necháte mi komentář?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.